22 Şubat 2013 Cuma

Karda Tarçın Sıcaklığı


Kışın, karda yapılan düğünlerde bu anı fırsata çevirmek gerekiyor.Hani kar yağarken, eve gidip pencere kenarında, sıcak bir bitki çayı içmek istersiniz ya, işte bu düğün bu anı konuklarınıza hissettirmeniz için tasarlandı.

Buz mavisi ile tarçının kombine olduğu bu düğün konsepti için ahşap bir ev seçilebilir. Düğün genelinde kapalı alanda bulunacağınızdan atmosferin basık olmamasına ama sıcak renklerde ahşap kullanılmış olmasına dikkat edin.
Bu düğünün özellikle romantik parçalarla bezenmesi çok daha otantik bir hava katıyor.

Kullanılan renklerden tutun, dantelli objelere kışın tüm romantizmini ruhumuzda yaşıyoruz.

21 Şubat 2013 Perşembe

Duvak Uzunluğu

Duvak yaptırırken, duvağın boyunun ne olması gerektiğiyle ilgili pek fikrim yoktu. Sadece kısa olmasın, uzun olsun istemiştim. Ama o kadar da kuyruklu olmasın diye de eklemiştim. Meğer mekana göre, ortalama duvak uzunlukları da varmış.

Uzun duvak girişte ve fotoğraf çekimlerinde çok çok çok güzel duruyor bu bir gerçek. Ancak piste çıktığınızda ya o uzun duvaktan çıkarıp kurtulun, yada benim gibi nikahtan sonra duvağınıza kıyın ve fazlalığını kesin gitsin ;)))
Buna çözüm olarak çift kat, yani biri kısa biri uzun kullanım şekilleri de var. Hatta benimki de öyleydi ancak, onun üzerine ilave olarak bir de sadece nikahta yüzümü kapatmak için kullandığım duvak vardı.
ama nikah sonrası iki kat duvaktan birini çıkartıp saçımın bozulma riskini göze almadığım için ben direk kesmiştim. böylelikle hem rahat dans edebileceğim boyda bir duvağım oldu hem de kat kat olduğu için dolgun oldu ;))))

20 Şubat 2013 Çarşamba

Bu sene Kır Düğünleri Moda

Neredeyse bir süredir havai fişeksiz, lazer gösterisi olmayan düğün düğünden sayılmıyordu. Şimdi ise çok demode oldu. Son moda düğün yapmak isteyenlerin imdadına yetişen organizasyon şirketleri en moda mekanı, en moda orkestrayı ve en çok beğenilen nikah şekerini seçiyor. Bu senenin düğün trendlerini araştırırken gördük ki moda kır düğünü.

Yine de klasik düğün mekanlarından birini tercih edenler ise temalı süslemenin moda olduğunu bilmeli: Bu tür düğünlerde Afrika, sahil kıyısı, buz gibi temalar pek tutuluyor.

Kır düğünü gün ışığında yapılıyor
Düğünün mekan tespiti en önce verilmesi gereken kararlardan biri. Beş yıldızlı otellerin balo salonları bu bakımdan yine ilk sırada. Ama, mayıs ve eylül aylarındaki kapalı salonların modası sıcakların yükselmesiyle değişiyor. Yerini deniz ya da havuz kenarında yapılan düğünler alıyor. Kapalı yerlerden sıkılanların önünde bir seçenek daha var. Kır düğünü. Çimlerin üstünde, çiçeklerin arasında yapılan bu düğünlerin tek kötü tarafı gece değil gün ışığında yapılması. Bu durumda davetlilerin sıcaktan etkilenme olasılığı var. Kır düğünlerinde davetliler nikahın kıyıldığı anı, sıralanmış sandalyelerde izliyorlar. Sonra kokteyl ve yemek faslına geçiliyor.


Latin dansı yerine halk oyunu
Herkese hitap edecek müzik çalmak gerekiyor bir düğünde. Bu derde sadece düğün organizasyonlarında sahne alan gruplar çözüm buluyor. Bu özel düğün grupları gençlerle aynı pistte yaşlıları da dans ettirebiliyor. İstek doğrultusunda repertuvar belirleyen grupların bir gecelik fiyatları 650 dolardan başlayıp 5 bin dolara kadar çıkıyor. Organizasyon şirketleri bu grupları ayarlıyor. İstenirse DJ de buluyorlar. Bu senenin modası eğlence arasında gelinle damadın yöresine göre bir halk dansı topluluğunun gösteri yapması.

Gözde temalar kar, kır, plaj, Afrika
Bu senenin modası temalı düğünler. ‘Beach’, ‘Africa’, ‘Kır’, ‘Buz’ temaları bu sezon çok tutuluyor. Burada önemli olan, misafirlerin kendilerini başka bir yerde hissetmelerini sağlamak: Plajda, kırda, Afrika’da, buzlar arasında... Sandalye bağlamalarında kullanılan çiçekten, masanın üzerindeki şamdana kadar her ayrıntı bu temaya göre belirleniyor.

Volkan adlı düzenek şart
Modaya uygun bir düğünde gelin ve damat nikah masasına doğru gelirken havaya maytaplı balon fırlatmak şart. İyi bir görüntü elde etmek için en az beş yüz tane atmak gerekiyor. Ama bazen uçmayan balonlar istenmeyen kazalara yol açabiliyor. Diğer bir ekstra ise ‘volkan’ adı verilen bir düzenek. Gelin ve damadın her adım atışlarında sağlarından sollarından ateşler yükseliyor.

Deney tüpü şeklinde davetiye
Nikah davetiyesi sadece bir kart değil. Organizasyon şirketleri bu konuda yaratıcılıklarını çalıştırıyor. Davetiyelerin çöpe atılmaması için çerçeveli, deney tüpü veya puzzle şeklinde olanları tercih edililyor. Aralarında içinde gelin ve damadın hayat hikayesinin yazıldığı kitap şeklinde olanlar da var. Bu tür davetiyelerin fiyatları 2 buçuk dolardan başlıyor.

Nikah şekeri yerine peçetelik
Nikah şekerlerinde tül içine sarılmış badem şekeri modası çoktan rafa kalktı. Şimdi evde kullanabilecek nesneler seçiliyor: Peçetelikler, mumluklar, gümüş kaplama ilaç kutuları, fotoğraf çerçevesi gibi. Bu tip şekerlerin fiyatı 2 buçuk dolardan başlıyor.

Kaynak: Hürriyet

Vintage Etkisi


Vintage düğünlerle ilgili görseller paylaşmaktan vazgeçmeyeceğim ;)))19 Şubat 2013 Salı

Şeker Barı

Düğünlerde nikah şekeri yerine şeker barı kurulması artık son yılların modası haline geldi sanırım.
Klasik nikah şekerlerindense çiftler artık misafirlerine kullanışlı hediyeler, ve adet yerini bulsun diye nikah sonrası kurulan şeker barlarında şeker ikram ediyor.
Herkes istediği çeşitten dilediği kadar alabiliyor böylelikle. Hem de silikonlarla nikah şekerlerine o şekerler tutturulmadığı için de rahat rahat yiyebiliyorlar.
Bu şeker masaları aynı zamanda düğün dekorasyonunda da ayrı bir etki yaratıyor.

18 Şubat 2013 Pazartesi

Kalbinizin Anahtarı


Mürdüm ve bronzun mükemmel uyumu bu düğünde kendini gösteriyor. Eskimiş bir zenginliğin hikayesi bu düğün. Çok asil ve zenginliği ile çok barışık.
Anahtarlar ise bu büyülü dünyaya açılan kapıları simgeliyor. Biraz kasvetli, ağır bir düğün olduğunun farkındayım. Belli bir yaşın üstünde olup evlenmeyi düşünenler, daha butik bir düğün hayal edenler, kışın kapalı alanı tercih edenler için ideal.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...