10 Ocak 2013 Perşembe

Gelinlik Markaları

Dugun.com'u incelerken okuyup çok beğendiğim ve gelin adayları için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir yazıyı paylaşmak istedim bu sefer sizinle. Düğün hazırlıkları içerisinde olan gelinler için şu aşamada en önemli olan kalem gelinliktir. Heyecanı hiç bitmez, kimi zaman ilk giydiğiniz gelinliğe aşık olur, başka denemez direk alırsınız, kimi zaman ne kadar gelinlik gördüyseniz denersiniz ama bir türlü beğenmezsiniz, çoğu zaman da bir sürü gelinlik dener, aklınıza gelen her yere gider ama ilk giydiğiniz gelinliği alır çıkarsınız. Ne olursa olsun bir gelinin bana göre yaşadığı en zevkli hazırlık süreçlerinden biridir gelinlik seçimi. 
Dugun.com editörleri biz okuyucuları için en iyi 10 yabancı gelinlik markasını araştırmış. Ben de markalarla ilgili küçük yorumlarımı ekledim altlarına. Umarım bu paylaşımlarımla işinizi kolaylaştırıyorumdur.

Pronovias
Büyüleyici dantelleri, hemen her vücut tipine hitap eden korse kalıpları, her sene yenilenen zengin koleksiyonu, üstün kalitedeki malzeme ve işçilik anlayışı, duvaktan boleroya ayakkabıdan saç tokasına eksiksiz aksesuar listesi ile karşınızda İspanyol gelinlik devi Pronovias. Geleneksel çizgiyi takip eden, asil ve ağırbaşlı olmak görünmek isteyen gelinlerin ilk tercihi.

"Bana fazla geleneksel geliyor ama. Bazı modelleri gerçekten harika, çok şık ve asil ancak Pronovias tercih edenleri kolaya kaçanlar gibi görüyorum bazen. "

Vera Wang
Tüllerin, dantellerin, kurdelelerin, drapelerin, katmanların ve renkli kumaşların en aykırı şekillerde kombine edilmesi sonucu ortaya harika gelinlikler çıkaran Amerikalı tasarımcı Vera Wang, şimdiye kadar pek çok ünlünün gelinliğini tasarladı. Victoria Beckham, Mariah Carrey, Kim Kardashian, Ivanka Trump gelinliklerini Vera Wang’ın tasarladığı isimlerden sadece birkaçı.

"İşte benim favorilerimin tasarımcısı. Vera Wangten giydiğim gelinliklerin hepsine hayran kalmıştım. Tülleri, dantelleri ve drapeleri birbirleriyle uyum içerisinde kullanmasına hayranım özellikle. "


Monique Lhuilier

Feminen, asil ve narin; Fransız kadınlarını anlatan bu sözcükler Monique Lhuilier’in gelinlikleri için de aynen geçerli. Tüllere sarılmış, kumaş çiçeklerle bezenmiş, fiyonklarla süslenmiş feminen bir gelin olmak için Monique Lhuillier’e başvurun. Pişman olmayacaksınız.

"Tek kelimeyle gelinlikleri çok şık."

Elie Saab

Elie Saab’ın gelinlik koleksiyonlarında kabarık etekler, kocaman fiyonklar abartılı süslemeler göremezsiniz. O, gelinlik tasarımlarını daha çok iddiasız bir şıklık fikri üzerine kurgular. Elie Saab’ın gelinleri şıklığından emin, ağırbaşlı, bağırmak yerine fısıltıyla konuşan ama kendini dinletmeyi başaran gelinlerdir.

"Elie Saab'ın ışıltıyı ölçülü ve etkileyici kullanmasını çok beğeniyorum. Sade ama şık tasarımları büyüleyici."

Zuhair Murad
Gözlerinizi kapatın, doğu diyarlarının o gizemli, baharat kokulu, kıvrımlı, süslemeli, şaşaalı güzellik anlayışını düşleyin. Gözlerinizi açın. Karşınızda Lübnanlı tasarımcı Zuhair Murad’ın eşsiz gelinliklerinden biri! Beyrut’ta, Fransa’da, İtalya’da ve tabii ki Türkiye’ye çok rağbet gören bu doğulu güzelliği düğününüzün başrolüne taşıyabilirsiniz.

"Hayran olduğum başka bir tasarımcı. Gelinliklerini giyer miyim ondan çok emin değilim, ama abiye modellerindeki aykırılığı ve farklı yorumlarını seviyorum. Sıradışı gelinlikleri sevsem de Zuhair Murad'ın bazı gelinliklerindeki kadar abartı bana biraz fazla. Mesela komple dantel, kat kat kat harika bir gelinliği vardı ama nedense kendi üzerimde görmektense başkalarında daha çok beğeniyorum. "

Rosa Clara

Saf, duru ve sade bir güzellik. Rosa Clara gelinliklerindeki yalın güzellik ancak bu kelimelerle ifade edilebilir. İyi tanımlanmış formlar, dengeli orantılar ve ölçülü süslemeler sayesinde Rosa Clara gelinliklerde güzellik tam olması gerektiği kadar ön planda. Ne çok eksik, ne çok fazla...

"Rosa Claranın gelinlikleri bana biraz fazla sade geliyor. Kokteyl veya nikahlarda tercih edilebilir ama düğünün şatafatında hangi gelin konuklarından daha sönük kalmak istesinki." 

Cymbeline

Trendy, şehirli ve şık; hatta asi, cüretkar ve enerjik. İşte bu kelimeler, ünlü Fransız gelinlik markası Cmybeline’de bulacağınız gelinlikleri tanımlıyor. Gelinlik kavramını geleneksel sınırların dışına çıkmadan modernize eden bu markanın gelinlikleri genellikle sportmen, oyuncul ve neşeli kişilik tarzına sahip gelinlerin tercihi oluyor.

"Çok şirin, sevimli ve enerjik tasarımlarıyla genç gelinlerin gözdesi. Bence de tüm tasarımları birbirinden güzel ve farklı"

Alice Temperley

Adeta farklı bir çağdan gelen esintiyle yaratılan bu gelinlikler zamansız bir güzelliğin temsilcileri. İngiliz tasarımcı Alice Temperley’in tasarımları hayalle karışık gerçek, tarihle karışık moda, kurguyla karşık gerçek hayat gibidir. Dökümlü ve hafif kumaşlardan üretilen gelinliklerin dört bir yanı ince bir el işçiliğiyle bezeli. Bu sayede gelinlikler önden olduğu kadar arkadan bakıldığında da benzersiz güzellikteler.

"Vintage esintisi gelinlikleriyle gerçekten çok etkileyici..."

Oscar de la Renta

İlkbaharda çiçeklenen ağaçların insanda yarattığı tüm pozitif duygular Oscar De La Renta gelinliklerde mevcut. Çiçek motifleri ve bahar renkleri ile karakterize olan bu gelinlikleri elinizde bir demek gerçek kesme çiçek ile süslemeyi unutmayın!

"Kır düğünleriniz için en ideal gelinlik modellerini bulabileceğiniz bir marka."

Carolina Herrera

Amerikalı tasarımcı Carolina Herrera, gelinliklerinde tafta, ipek ve jarse gibi net ve iyi tanımlanmış kumaşlar kullanır. Bu sayede gelinlikler net çizgilere sahip teatral formlara kavuşur. Pul, taş ve işleme gibi süslemeler bakımından çok da zengin olmayan bu gelinlikler daha cool ve ağırbaşlı modellerden hoşlanan gelinler için ideal.

"Carolina Herrera; kısaca eh ;) "

1 yorum:

  1. gelinlikler çok ,düğünüm olmadan önce bende hergün gelinlik bakardım:)
    bende yeni blog açtım,makyaj takı başlıklarımda var,ama yemek ağırlıklı,belki tasrifler denemek istersizin,izleyiciniz oldum,düğünü olacak arkadaşlara önerebileceğim bir blogda olsun listemde dedim:)
    sizde benim izleyicim olursanız çok sevinirim sevgiler...

    YanıtlaSil

Peki ya senin yorumun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...