16 Kasım 2012 Cuma

Misafirlerimiz Vardı..

Şu sıralar hastalıklarla boğuşuyorum. Griple başlayan hastalığım hastalığa kafa tutmam, ayakta geçirmeye direnmem sonucu başka hastalıklara çevirdi kendini ve 10 günden fazladır geçmiyor, gitmek bilmiyor virüslerim. Dinlenmek en iyi ilaç diyenleri sonunda dinledim, 2 gün rapor alıp evde yattım yatmasına ama hala hastalığı kabullenmiş ve ilaçlarımı düzenli içmeye alışabilmiş değilim.
Yeni evli olmanın verdiği bir naz olayımız var üstüne üstlük. Cem sağolsun çok iyi bakıyor, ilaçları aksatmamam için elinde ilaçlarla tepemde dikiliyor, annesinin yaptığı çorbalardan getiriyor, içiriyor. Yaptığım atmasyon yemekleri yememezlik etmiyor. Bazen bir salatayla akşam yemeğimizi geçiştirirken, arada sandviçle kandırıveriyorum, sesini çıkarmıyor. İnanmayacaksınız ama tam bu hastalık arasında bir de haftasonu 10 kişi misafir ağırladık. Aslında o dönem benim hastalığı atlattığımı sandığım ve kendimi en enerjik bulduğum dönemdi. Ertesi gün anladımki bu enerji aslında oarkadaşlarımın enerjisinin bana yansımasıymış. Sonra ne olduysa oldu zaten ama en azından o günümüz tam da hayal ettiğimiz gibi harikaydı.
Eğer hastalığımı bir kenara bırakıp o güne gelecek olursak, gerçekten çok keyifli, çok eğlenceli bir gün geçirdik dostlarımızla.
2 gün öncesinden başlamıştım hazırlıklara. O günün sabahında 10 Kasım törenleri için Cumhuriyet Meydanında olacağımızdan gündüz fırsatım olmayacağını düşünerekten bir gece önce yapacağım mezelerin malzemelerini tek tek hazırlayıp saklama kaplarına bir güzel yerleştirdim. Cumartesi günü öğleden sonra arkadaşlarımız gelmeye başladılar. Biz kızlarla bir yandan Cem'in kokteyllerini yudumlarken bir yandan da sofrayı hazırlamaya koyulduk haliyle.

Mezelerimizde;
  • kurtarıcım yoğurtlu havuç,
  • annemin önerisi yoğurtlu ıspanak,
  • Gönencin en sevdiği haşlanmış brokoli,
  • soframın vazgeçilmezi, Yusuf'un favorisi çerkez tavuğu,
  • Seda'nın kaşık salatası,
  • Cem'in olmazsa olmazı roka salatası,
  • Bir diğer kurtarıcım patlıcan salatası
  • Veee Murat'ın çiğ köfteleri..
  • aa pardon beylerin peynir tabağını unutmamak lazım..

13 Kasım 2012 Salı

KIrabiye

Evet bugün size sevgili kuzenlerim Itır ve Kamer'in kurabiyelerinden bahsedeceğim.
Bu aralar yeni bir heyecan içerisindeler. Hazırladıkları birbirinden güzel kurabiyelerden bazılarını sizler için blogumda da yayınlamak istedim. Bakalım sizler nasıl bulacaksınız.

Vela Beach: SİDAL & CEM ÇANDARLI

Vela Beach: SİDAL SEVENOĞLU & CEM ÇANDARLI ILICA HOTEL MYBEACH...: SİDAL SEVENOĞLU & CEM ÇANDARLI ILICA HOTEL MYBEACH DÜĞÜNÜ  İzmir’in tanınmış simaları İç Mimar Sidal Sevenoğlu ve Turizmci Cem Çandarlı ...

Yazının devamı için...

12 Kasım 2012 Pazartesi

Düğün Hazırlık Süreci

Kışa girdik, yoğun düğün sezonu kapanmış olsa da önümüzdeki yıl evlenecek olanların hazırlıkları hızlanmış durumda.. Herkes işin başında nereden başlayacağını bilmez, bunları geçen sene ben de yaşamıştım.
İşe öncelikle bir ajanda almakta başladım..

Sonrasında herşeyi planlı programlı yaptığınızda zaten sorunsuz bir süreç yaşayacağınızı göreceksiniz.

Düğün Tarihi
Öncelikle düğün tarihinizi belirlemekle başlayın. Bu en sıkıntı süreçmiş gibi gözükse de bunu çözdükten sonrası inanın çok hızlı ilerleyecek.
Taih ve mekana karar verebilmek için bayramları, ramazanları mutlaka hesaba katarak önceden davranmanız gerektiğini unutmayın. Biz geçen sene tam bir sene öncesinde mekanımız ve tarihimizi halletmiş rahat bir nefes almıştık ancak çok sıkıntı çekenler olduğunu biliyorum. Elinizi çabuk tutun..

Düğün mekanınıza karar verebilmek için öncelikle nasıl bir düğün istediğinize karar verin. Kır düğünü mü, otel düğünü mü, deniz kenarında mı? Nikah ayrı, düğün ayrı mı? Yaklaşık kaç kişi olacaksınız. Bunlar mekana karar vermenizde çok etkili olacaktır. Buna göre alternatifleri azaltıp, araştırmalarınızı hızlandırabilirsiniz.

Düğün tarihiniz belli, ee mekanınızda belliyse artık ufak ufak bir yerlerden başlanabilir.

Tabi bazı şeylere karar vermeden önce bütçenizi gözden geçirmelisiniz.
Bütçenizi oluşturduktan sonra kontrollü bir şekilde ilerlemeniz ilerde sıkıntı yaşamanızın önüne geçecektir.
Bir başka postta düğün masraflarından oluşan kalemleri bir bir yazacağım, dilerseniz o planlamayı kullanıp ilerleyebilirsiniz.
Bu arada unutmayınki hiç bir zaman o plana sadık kalınamıyor, üzerine ister istemez çıkıyorsunuz. Bu nedenle bütçenizden bir kısmını da mutlaka ekstra taleplerinize ayırın.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...