30 Ekim 2012 Salı

Skopje - Makedonya

Evet Ohri'den sonra rotamız 2 gece kalacağımız Üsküp'tü. 3 saatlik bir yolculuktan sonra Üsküp'e varmış, otelimize yerleşmiştik.
Biz yolda bir şeyler atıştırdığımızdan açlık hissetmiyorduk ancak herkes Üsküp'ün meşhur köftesini merak ettiğinden kendilerini Türk mahallesindeki köfteciye attılar.
Biz de Cem ile gruptan ayrılmış olmanın keyfiyle bundan 8 ay önce gidip kaldığımız bölgeye geçmeye karar verdik. Öncelikle amacımız daha önce geldiğimizde tanıştığımız İgor'u bulmak ve oralarda takılıp bir şeyler içmekti.
Ancak Hristiyan bölgesine geçtiğimizde inanılmaz bir sürprizle karşılaştık.
Vardar köprüsü kenarındaki meydanda bir sahne kurmuşlar, meydanın etrafında standlar ve gençlerin bulunduğu kalabalık bir festival ortamı.
Hemen daldık içeri, her yerde şarap standları, bistrolar ve ellerinde şarap kadehleriyle takılan gençler..  
Hemen biraz etrafta keşif yapıp gözümüze kestirdiğimizden standlardan birine yaklaşıp şaraplarımızı aldık. Hemen karşı standından da peynir ve jambonlarımızı alıp bistrolardan birine kurulduk.


İlerleyen saatlerde gruptaki gençleri de çağırdık. Hep beraber takıldık.
Festivalin son gecesiymiş, o tarihlerde genelde yapılır ve 5 gün sürermiş. Son gecesinde de şansımıza çok iyi bir grup vardı. Gece 2ye kadar sürüyormuş.
Biz artık yorgunluğun ve alkolün de verdiği ağırlıkla saat 1 gibi Vardar köprüsünde elimizde kadehlerimizle güzel bir hatıra fotoğrafı çekildikten sonra otelimize döndük. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...