7 Eylül 2012 Cuma

Düğüne 1 kala..

Sevgili takipçilerim,
Büyük gün geliyor.. Yarın evleniyorum. 1-2 saat sonra da İzmir'deki evimizden müstakbel eşim beni almaya gelecek ve Çeşme'ye gideceğiz. Evde bir koşturmacadır gidiyor, ancak ben bir köşeye çekilmiş ve sizlerle heyecanımı paylaşayım istiyorum.
Sabah kalktığımda bu evdeki son bekar günüm olduğunu farkettim. Başladım yine ben evlenmekten vazgeçtim demeye ;) Aslında bir bekar günüm daha kaldı, onu da Çeşme'deki evimizde geçireceğim.
Bu gece son bir ayın aksine erken yatmayı, sabah da erkenden kalkmayı planlıyorum. Sonra düğünümüzün yapılacağı otele gidip, saçımı ve makyajımı yaptıracağım.. 4e kadar hazırlıklarımız bittikten sonra fotoğraf çekileceğiz. Nikah saatini bekleyene kadar da arkadaşlarımızla heyecanımızı atmaya çalışacağız
veeee saat 7:30ta gelen misafirlerimizden sonra saat 8 gibi nikahımız kıyılacak. İşte bu anı düşündükçe karnıma ağrılar giriyor ve gerisini hayal etmeye devam edemiyorum ;)))

Düğünümüz Çeşme Ilıca Otelde olacak ve meteoroloji yarınki çeşme rüzgar durumunu 38 km olarak gösteriyor. Donucaz donucaaaazzz.. Şuan tüm detayları, yapılacakları bırakmış sadece havanın güzel olması için dua ediyorum.. Saçımı da mecburen hava şartlarına göre değiştirdim. Bakalım nasıl olacak..

İçerden beni çağırıyorlar bu nedenle uzatmayayım..
Düğünden sonra bir hafta boyunca buralarda olamayacağım. Küçük bir Roma, İbiza, Barcelona turumuzdan sonra önümüzdeki pazartesi İzmir'e dönmüş olacağız. Sonrasında hem düğün detaylarını, hem balayımızda gezdiğimiz yerlerle ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağım..

Kendinize iyi bakın.
Herşeyin mükemmel geçmesi için bize dua edin..

6 Eylül 2012 Perşembe

Son 2 gün..

Büyük güne sadece 2 gün kaldııı.. heyecan dorukta.. Şuan düğünle ilgili kendi ellerimizle hazırladığımız detaylardan birini daha tamamlamış olmanın huzuruyla bu saatte oturdum bilgisayar başına.. Yarın İzmir'deki evimizin bahçesinde (yani Reçine'de) fotoğraf çekimi yapacağız. Sağolsun bu konuda kuzenim bize destek olacak. Fotoğraf çekimimiz de tamamlandıktan sonra cidden cumartesi gününe kadar elimi hiiiiiiçbir şeye sürmeyeceğim. Sadece ve sadece dinlenip o güne hazırlanacağız..
O güne kadar bir daha yazmaya fırsat bulurmuyum bilemiyorum. Ama tüm detayları 17sinde tek tek tek anlatacağım.
Bu arada bugün şeker barımızda kullanacağımız şeker ve çikolatalarımızı aldık. Korkarım çok güzel olacaklar.. Şeker barından misafirlerimizin şekerlerini alabilmeleri için de külahlar ve kayıklar yaptık. Kayıklar birrrr şahaneeee.. Külahlar da peçete halkalarımız ve davetiyelerimizle takım oldular..
herhalde artık onların fotoğrafını yarın sabahtan çekebilirim.

Otelin girişindeki billboarda asılmak üzere hazırlanmış olan posterimiz de yarın basılacak. Yine konseptimize uygun deniz kenarında çekilmiş olduğumuz çılgın bir fotoğrafımız vardı eskilerden kalma. Gayet doğal, çekerken çok eğlendiğimiz, ertesi gün de bizi yerimizden kıpırdatmayan bir pozdu gerçekten de.. Tekrar bakınca o zamanlar çektiğim bel ağrılarını hatırladım..

Nedense klasik öyle omuz omuza, yanak yanağa çekilip konulmuş fotoğrafları pek haz etmiyorum. Bana kalsa direk kumsala yazdığımız sc harflerini kullanalım diyecektim hatta sırf öyle mucuk mucuk bir pozumuz olmasın orada diye.. ama Cem'den bu resmimizi kullanma fikri gelince "işte bu" dedim. Zaten diğerinin çözünürlüğü bizim bilboard için yeterli olmayacakmış..
Tabi bunun üzerinde bazı küçük oynamalar yapıldı. Ama yüklü bir dosya olduğundan koymayım dedim buraya..

Bakalım siz beğenecek misiniz :)))

SidalCem Kadehleri

Düğünümüzde bir teşekkür konuşması yapmayı planlıyoruz. Masa masa dolaşıp misafirlerimizi öpüp hem onların, hem kendi zamanımızdan çalmaktansa, bu işi nikah sonrası kokteyl sırasında halledelim ve sonrasında herkes masalarına geçtikten sonra ilk dansımızla birlikte herkes eğlenceye geçsin ve gecenin tadını çıkarsın istiyoruz. Tam olarak zamanlamasını kestiremesek de herhalde ya pastadan sonra yada yemekler yenildiği sırada bir teşekkür konuşması yapıp, misafirlerimizle geleceğimize bir kadeh kaldırmak istiyoruz. Kadehlerimiz kalkarken de fotoğraflarımız içerisinde böyle güzel küçük bir detay anı olarak kalsın istedik. Kim bilir o kadehler daha daha başka hangi mutlu anlar için kalkacak..

Gerçi ben yine bu kadehleri kendim yapmaya niyetlenmiştim. Tül ile süsleyip gelin&damat yapacaktık ancak internette dolaşırken güzel bir site keşfettim. Boyamayla böyle kadehler yaptıklarını görünce hiç düşünmeden hemen siparişini verdim. Saç rengimi, buketimin rengini söylemem yeterli oldu ve bu harika kadehler 10 gün sonra elime ulaşıverdi. Bu arada gelinliğim balık değil ancak kadehin formundan mecburen böyle oluyor tabi. Şimdi tülden onun altına güzel bir etek yapacağım.. Ve bizimle birlikte o özel gün için bu iki şirin şey hazır olmuş olacaklar.

Bu arada kadehlerimizin evimizde de yerleri hazır. Cem'in daha önce aldığı gelin&damat su bardaklarıyla birlikte büfemizde kardeş kardeş takılacaklar ;))


4 Eylül 2012 Salı

Düğün Dansı

Bence düğünlerin en özel anıdır ilk dans.. Heyecan, mutluluk belki hafif bir titreme ile birleşir eller..


Kimisi özenle hazırlanır, koreografisini belirler..


Kimisi içinden geleni yapar..


Ve aynı zamanda asil olmalıdır bir kadın...


Gözgöze anlaşabilmenin keyfine varmalıdır..


Ve eğlenmelidir, hayatını birleştirdiği adamın kollarına bırakmalıdır kendini, güvenle...

Evlilikle böyle bir şeydir işte, ilk dansınızla başlar herşey. İlk dansınızdaki heyecanınızla, uyumunuzla ve aşkınızla devam etmesi dileğiyle..

3 Eylül 2012 Pazartesi

Kına Gecem

Nerden başlayım bilemedim.. Aslında bugünkü amacım cuma günkü düğün koordinasyon toplantımı ve perşembe günkü gelinlik provamı anlatmaktı ama dün gece o kadar güzel bir kına gecem oldukiiiiii önce ondan bahsetmek istedimmmm..
Çok uzatmadan direk fotoğraflara geçeyim diyorum ;))

Kınamız Reçine'de yani evimizin bahçesinde oldu. En az düğünümüz kadar özendiğimiz bir geceydi. Tüm süsleme ve organizasyon tarafımızca hazırlandı. bana deli diyenler, şaşırmışsın sen diyenler olduu ama yılmadımmmm ;) (daha da bitmedi bu arada)
İştee daha nişan zamanından beri hayalini kurduğum dilek ağacımız.. Aslında bir armut ağacıydı ;))))) O zaman fırsat bulamamıştım hazırlamaya ama kınada yapmasam gerçekten içimde kalacaktı.
Ağaca çıkmışken çürüyen armutları da temizlettiler bana..
Girişe "Sidal & Cem Evleniyor" banner yaptırdık. Burdan şirin şeyler fabrikasına teşekkür ediyorum.
Harikaydı.. Herkes bol bol fotoğraf çekildi önünde.
Ve dilek köşemizzz.. Masamızda kına çantalarımız, Meltemciğimin kurabiyeleri, dilek kağıtlarımızın bulunduğu kuş kafesimiz, zillerimiz, çubuklara takılı bıyık, papyon ve dudaklarımız duruyor.. Ve tabiiii kına tepsimiz..
Üşüyen misafirlerimizi unutmadık. Havanın rüzgarlı olmasından dolayı çabuk tükendiler. Ancak bir süre sonra zaten herkes oynamaktan ısındı tabi.. Annemin dahiyane fikri ;))
İşte ilk elbisem..
çok çok çok severek giydiğim bir elbise oldu gerçekten de.. Tam hayalimdeki gibiydi.. Kimi Hürrem dedi, kimi Helen.. Yapmışım yine yapacağımııııııııı ;)) (elimdeki bir kaç kesiği saymazsak bu sefer nazar değmeden atlattım galiba) 

Dilek dileyen herkesin dilekleri gerçek olur inşallah..
(bu arada çok bomba dilekler dileyenler var.. cidden herkesin darısı başınaaaaaa)

2 Eylül 2012 Pazar

Gelinlerin "Acil Durum Çantası"


Düğün günü sabahi itibariyle tüm gün gelinler için yoğun geçiyormuş biliyorum. Bu nedenle düğün akşamı ihtiyacım olabilecek veya acil durumlarda işime yarayacak herşeyi koyabileceğim bir acil durum çantasını önceden hazırlayacağım. Sizler için de faydalı olacağına inandığım acil durum çantasında bulunacak malzemelerin listesini paylaşayım istedim. bunlar dışında aklınıza bir şeyler gelirse mutlaka paylaşın benimle..
 
İşe öncelikle güzel bir çantayla başlayalım.
İçerisine öncelikle;
  • Kağıt mendil ve ıslak mendil
  • El kremi koymayı unutmayın.
Şimdi sıra makyaj malzemelerinde;
  • Pudra (ilerleyen saatlerde parlayan yüzünüz için)
  • Göz farı ve allık  (Gelin makyajında kullandığınız renklerde)
  • Rujunuz ve parlatıcınız (kalıcı ve iyi bir marka tercih etmelisiniz)
  • Göz altı kapatıcı (makyajınızın akma ve ağlama ihtimalinize karşı)
  • Takma kirpik kullanıyorsanız yapıştırıcısından da edinin mutlaka
Veee diğerleri;
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...