16 Ağustos 2012 Perşembe

Düğün Çiçekleri

Düğününüzde süslemelerinizin bel kemiğini oluşturan çiçekleri nasıl seçmeli, nasıl yerleştirmeli?.. Birçok organizasyon şirketi bu işi sizin için hallediyor olsa da uygun çiçekleri seçebilmek için sizin de bilgi sahibi olmanızda fayda görüyorum.
Aranjmanlar veya hangi çiçeğin hangi mevsimde olduğu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayabilirsiniz.Ancak nasıl bir konsept ve renk istediğinize dair biraz fikriniz vardır mutlaka.Bu yüzden tek yapmanız gereken şey, sizin fikirlerinize önem verip, ne istediğinizi anlayan, çiçek için ayırdığınız bütçeyi aşmayacak şekilde size yardımcı olmaya çalışan ve gerçekten işini iyi bilen bir çiçekçi bulmanızdır.
Çiçekler için ayrılan bütçe kişisel tercihlere göre farklılık gösterse de genelde düğün bütçesinin %10’unu oluşturur.Eğer düğününüzü yapacağınız mevsimde yetişmeyen bir çiçeği tercih ederseniz (yıllardır bunun hayali ile yaşıyor ve olmazsa mutsuz olurum diyor iseniz) daha fazla ödeme yapmayı göze almanız gerekiyor.
Bir organizasyon firması veya düğün danışmanı ile düğününüzü planlıyorsanız, çiçek
seçiminiz için onlardan da yardım alabilirsiniz.Hayalinizdeki mekanın görünümünü,gelinliğinizi, düğün temanızın renklerini tüm detayları ile onlara anlatın. Bu kişiler birden çok düğüne şahit oldukları için seçimlerinizin artı ve eksilerini size objektif bir gözle aktarabilirler.
Gelin buketinizi belirledikten sonra burada kullanılan çiçeklerin türüne ve renklerine göre masa süslemelerinizi belirleyin.Böylelikle düğün gününüzün teması görsel olarak bir bütünlük kazanmış olur.
Bir düğünde çiçek kullanılan alanlar;
Gelin buketi
Mekan giriş yolu
Masa süslemesi
Damat yaka çiçeği
Yakın akraba ve arkadaşların çiçekleri
Pasta masası
Nikah Masası

Mevsimlere göre çiçekler:

14 Ağustos 2012 Salı

Evimizden Güncel Haberler..

Dünkü anlık stresim öğleden sonra yerini mutluluğa, heyecana ve aşka bıraktı diyebilirim.
Evet çünkü dün mobilyalarımız geldi. Aslında daha önce gelmişti ancak bazı ilaveler ve değişiklikler istediğimiz için sandalye ve barımız ancak dün gelebildi. Hatta Salı gününe programlanmıştı fakat öğleye doğru arayıp mobilyalarınızı getirelim mi dediler. Bu fırsat kaçar mı, hemen hadi gelin dedik. Sevgili nişanlım, cefakar, anlayışlı, müstakbel eşim bunun üzerine işini gücünü bırakıp hemen eve gitti. Ben de öğlen arasını fırsat bilip eve koştum. Tam ben girdiğimde adamlar mobilyaları indirmeye başlamışlardı.
Hemen yerleştirdiler, düzenlediler. Tek kelimeyle bütün mobilyalarımız tam bir uyum içerisinde mükemmel duruyorlardı. (Özellikle çift renk kullanarak büyük bir risk aldığımı düşünenleri sonunda ikna ettiğimi düşünüyorum artık)
Böylelikle barımız, sandalyelerimiz ve sehpamız da geldikten sonra hiç bir eksiğimiz kalmadı.
Bu arada bugün de perdelerimiz geldi ve eşyalarımızın büyük bir kısmı daha eve götürüldü. Şimdi anneler tarafından bir güzel yerleştiriliyor.
Biz de öğlen arkadaşlarla birlikte gittik, azcık işin ucundan tuttuk. Ama ev adım atılacak gibi değil ;))) Cem perdecilerin peşinde koşuyor, bir yandan Emine abla adamların arkalarını topluyor. Dolaplar milyonuncu kes tekrar siliniyor falan, evde acaip bir koşuşturmaca var.. Bir görüntü vardı ki dakikalarca güldüm, anlattığımda evin durumunu çok daha iyi anlayacaksınız.. Ortadan basacak yer bulamayan adamlardan biri hamle yaptı yaptı olmadı sonra gitti mutfak kapısından çıkıp, ana girişten eve girdi ve salona doğru gitti. İşte bu hareket evin halini gerçek anlamda anlatıyordur herhalde ;)))

Şimdi evimizi merak edenleriniz vardır biliyorum ancak Cem evimizin fotoğraflarını burada yayınlamama kızıyor. En son yayınladığım misafir banyomuzdan sonra banyomuzu su basmıştı malum ;))) Bu nedenle çok üzgünüm. Ancak o da ben de biliyoruz ki ev tamamen yerleştikten sonra evimizin boy boy fotoğrafları her türlü burada olacak.. Beni engelleyebilmesi için evimizin internetini kökten kesmesi gerekecek..

Gerçi arkadaşlarımdan birinin yorumuna göre "bu ev tam dekorasyon dergilerine çıkarılmalık"mış, kuzenimin yorumu ise direk "mimar eli değmiş gibi" oldu.
Belki de burdan önce dergilerde görürsünüz hihihihi ama bunun için önce evin sigortasını yaptırmalıyız ;))))))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...