29 Haziran 2012 Cuma

Lazaro 2013 Gelinlik Koleksiyonu

Lazaro 2013 yılında da harikalar yaratıyor..
Sizin için seçtiklerim..
Dantelinin duruşuna, işine bayıldım.
lazaro-2013-8
Cıvıl cıvıl rengarenk, tam kır düğünleri için. Gelinlikte rengi seviyorum. 2013te de bu moda devam edeceğe benziyor.
lazaro-2013-10
Ve yine 2013ün modası.. Teninizi harika bir gizemle gösteren tüllleeeeer..

Balayımız..

Dün harika bir gündüüü...
Sabahtan beri herşey çok güzel başlamıştı.
Düğün hazırlıklarımızla ilgili bir damatlığımız, bir de balayı programımız eksikti. Ben üzerime düşen her şeyi halletmiştim. Ancak Cem'in görevleri henüz tamamlanmamıştı.
Mesleği dolayısıyla da zaten balayını tamamen kendi programlamak istediğini söylemişti. Sadece bana nasıl bir yer istiyorsun dedi. Geri kalan herşeyi o halletti.
Aslında ben de ne istediğimi tam bilmiyordumkii. Her gün ruh halime göre gitmek istediğim yerler değişiyordu.
Bir gün "ay romanrik bir yer olsun" diyordum, aşkımızı doya doya yaşayalım istiyordum. Bir diğer gün "deli gibi eğlenebileceğimiz, kıpır kıpır bir yer olsun" diyordum, . Bazen de "of çok yorulacağız zaten, gidelim bir yere dinlenelim, gezelim, yeni yerler görelim yeter" dediğim oluyordu..
Hal böyle olunca benim dengesiz ruh hallerimle harmanlanmış harika bir balayı programı çıktı ortaya..
Dün hiç düşünmediğim bir anda bir mail geldi. Veeeeeeeeeeeeeee tam da hayalini kurduğum gibiydi..

28 Haziran 2012 Perşembe

Vera Wang'in Ateş Koleksiyonu

Vera Wang'in hastasıyımmm.. Şu yakanın duruşuna bakar mısınız..
Yaka kısmı buna çok benzer bir modelini giymiştim Vakko'da.. Etekleri biraz paramparça duruyordu. Ben bayılmıştım aslında ama nedense(!) herkes "sanki düğüne gelirken üzerine köpek saldırmış gibi" dedi. Ve vazgeçirdiler ;))) Annemin benimle ilgili hayali meğer prenses gibi olmammış.. İyi de bu benim ruhumda yok. Ben uçuk kaçık şeyleri seviyorum. Neyse ki Ertan Kayıtken bu anlamda benim için en doğru adres oldu. Şimdi annemlerin istediği gibi prenses olacağım ama detayların hepsinde benden bir iz olacak..
Yine de kına da istediğim gibi uçmama kimse engel olamaz. Bu modeli de kına elbisesi ararken buldum. (kırmızı düşünmüyorum gerçi ama model beni benden aldı;)))
vera-wang-2013-yaz-gelilik-modelleri-02

Mavi Temalı Bir Düğün

Maviyi oldum olası sevmişimdir.
Yanında pembe veya krem tonları kullanıldığında daha bir seviyorum aslında..

27 Haziran 2012 Çarşamba

Mor Temalı Bir DüğünMor, asaletin rengidir. Lüks hayat, zenginlik ve zarafeti simgeler. Aynı zamanda romantizmin, duygusallığın ve tutkunun rengidir.

25 Haziran 2012 Pazartesi

Açık Hava Düğünleri

Açık Hava Düğün Mekanları
Özellikle yağmur ihtimalinin bulunmadığı yaz aylarında tercih edilen açık hava düğün mekanları düğün organizasyonlarına benzersiz bir hava katmakla birlikte yarattığı atmosfer açısından gelen konukların güzel zaman geçirmesini sağlamaktadır. Bu yazım açık hava düğün mekanları ile ilgili bilgilerin yanı sıra açık havada düğün düzenlerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Açık Hava Düğünleri

Açık havada düzenlenen düğünlerde hava koşullarını bir kenara bırakırsak dikkat etmeniz gereken önemli konuların başında davetlilerin düğün mekanını kolay bulup bulamayacağı gelmektedir. Eğer şehrin dışında çok da bilinmeyen bir mekan seçtiyseniz düğün davetiyelerinin içine açık adres tarifi ve küçük bir krokinin bulunduğu bir kart ekleyebilirsiniz. Açık hava düğünleri düğün salonlarında düzenlenen organizasyonlara göre daha ayrıntılı bir planlama gerektirmektedir.

Açık Hava Düğün Mekanları

Açık hava düğün mekanları arasında araştırma yaparken davetli sayınızı aşağı yukarı bilmeniz ve mekan için düğün bütçenizde ne kadar para ayıracağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Açık havada organize edilen düğünlerin avantajlı yönlerinden biride süslemelerin iç mekanlar kadar önemli olmamalısıdır. Özellikle yeşil ve çiçekli bir mekan bulduysanız doğa sizin için gerekli süslemeyi yapacaktır. Düğün günü aşırı sıcak ya da yağmurla karşılaşmak istemiyorsanız doğru ayı belirlemelisiniz. Wunderground adresinden bulunduğunuz ilin ya da ilçenin hava durumu arşivlerine bakarak aşağı yukarı bir fikir edinebilirsiniz.
Düğün organizasyonu için açık hava bir yer ayırıyorsanız ancak yemek, servis, içecek, süsleme gibi hizmetleri ayrı ayrı firmalardan satın almak istemiyorsanız restoran ya da bahçesi bulunan bir otelle anlaşarak tüm hizmetleri tek bir paket halinde satın alabilir ya da bir düğün organizasyon firması ile anlaşarak tüm bu işleri halletmesini sağlayabilirsiniz.
Açık hava düğün mekanları söz konusu olduğunda akla ilk gelen bahçeler olmakla birlikte sahil kenarları da güzel bir atmosferde benzersiz bir gün düzenlemek için ideal mekanların başında gelmektedir. Sahil’de düzenleyeceğiniz bir düğünde kullanılacak en küçük süslemeler bile mekanın hoşluğuyla birleşerek davetlilerinizin farklı bir organizasyona geldiklerini fark etmelerini sağlayacaktır.

Açık Hava Düğün Mekanları İçin Süslemeler

Yeşil bir alan, açmış çiçekler, ağaçlar açık hava düğün mekanı süslemelerinin çoğunu sizin için doğal olarak gerçekleştirecektir. Bu yüzden açık hava düğünleri için bütçenizde çok fazla bir miktar ayırmanıza gerek yok. Mekanın özelliklerine göre kullanılacak dekoratif mumlar, ağaçlara asılan fenerler gibi küçük detaylar süsleme için yeterli olacaktır. Masa örtüleri, sandalye giydirmeleri için düğün temanıza göre doğaya uygun pastel renkler kullanabilirsiniz. Eğer mekanda nikah kıyılacak masanın yeri, yürüme yolu, açık büfe kurulumu gibi özel düzenlemelere gidecekseniz mekan sahibi ile bu konuları netliğe kavuşturup en az 1 ay öncesinden bu düzenlemelere başlamalısınız.
Son olarak; evet açık hava düğün mekanları gerçekten bu özel gününüzde tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında yer almaktadır ancak açık hava düğün organizasyonu için mekanın kolay ulaşılabilir olması, konukların rahat edebileceği bir ortam sunulması ve tabii ki hava durumu dikkat edilmesi konuların başında gelmektedir. Eğer şehrin çok dışında bir mekan bulursanız yiyecek ve içecekler, ses tertibatı, masa ve sandalyeler, süslemeler gibi taşınması gereken malzemeler için ekstra nakliye ücreti ödemeniz gerekebilir. Ancak mekanın doğal güzelliği ile tüm konuklarınızı büyüleyebilir ve unutamayacakları bir düğün organizasyonu yaşamalarını sağlayabilirsiniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...