9 Haziran 2012 Cumartesi

Vücut Tipinize Göre Gelinlik SeçimiGelinlik bir gelin için en önemli konudur. Daha önceki yazılarımla bir çok gelinlik modeli paylaşmış olabilirim, ancak her beğendiğiniz gelinlik sizin vücut tipinize gitmiyor olabilir.
Bunun için önce vücudunuzu tanımlamalısınız, böylelikle gelinlik seçiminde işiniz kolaylaşır ve ne istediğinizi bilirsiniz. Tabi siz yine de önce her tip gelinliği üzerinizde bir görün. En azından içinizde kalmaz;)))
Evet henüz gelinlik araştırmalarına başlamamış olan gelinler, bu yazı sizler için..
Armut tipi
Geniş kalçalara ve ince bir bele, dar omuzlara ve küçük ya da orta boy göğüslere sahipsiniz. Kalçanızı vurgulayacak dar ve süslü modellerden, belinizi daha da ince gösterecek kemerli modellerden ve saten gibi dökümlü kumaşlardan kaçının. A şeklinde basenden aşağıya genişleyen kabarık etekler tam size göre. Ancak eteklerin kabarık olması için gelinliğe ekleme yapmaya gerek yoktur. Dikkati kalçaya çekmemek için, vücudunuzun üst kısmına oturan süslü, işlemeli korseler harika bir seçim olacaktır.

Ters üçgen tipi
Geniş omuzlara, dar kalçalara ve küçük göğüslere sahipsiniz. Beliniz çok görünür değil. Kilo alma probleminiz fazla yok.Vücudunuzu sergileyecek cesur gelinlik modellerini denemenizde sakınca yok. Ancak, omuzlarınızın genişliğini kalçanızla dengelemek için, omuzlarda işlemeli yakalardan, omuzları vurgulayacak aksesuarlardan uzak durun. Bunun dışında vücudunuz birçok gelinlik modeli için uygun. Kişisel zevkinize, evleneceğiniz mevsime göre çeşitli gelinlik modelleri deneyebilirsiniz.

Dikdörtgen tipi
Bel, kalça ve göğüs ölçüleriniz birbirine yakındır. Yukarıdan aşağı doğru düz inen etek tipi size uygundur. Ayrıca bu vücut tipinde bel çok fazla belli olmadığından, beli öne çıkaracak kemerli ya da büzgülü gelinlikler tercih edilebilir.

Kum saati tipi
Orantılı bir vücuda sahipsiniz. Omuzlarınız basenlerinizle, göğüsleriniz kalçalarınızla yakın ölçülerdedir. Ne tarz gelinlik giyseniz yakışacak türden bir vücuda sahip olduğunuz için cesaret gerektiren sırt dekolteleri, kalçaları öne çıkaran dar modelller seçmenizde bir sakınca yok. Düz bir karına sahipseniz, bel altını vurgulayan ya da sizi ince ve uzun gösterecek boru modelleri deneyebilirsiniz. Gizlenmesi gereken bir yanınız olduğunu düşünüyorsanız dantel ve boncuk işlemeli gelinliklere başvurabilirsiniz. Biçimli vücudunuzu öne çıkaracak, bele oturacak bir gelinlik seçin. Düz grek tipi gelinlik modelinden kaçının.


Elmas tipi 
Korsajlı veya sivri belli modeller belinizi çok daha ince gösterecektir. Omuzunuzu geniş gösterecek gemici yaka, belinizi daha ince gösterecek kuşaklı veya kemerli modeller veya uçuşan etekler sizin için çok ideal olacaktır. Bel bölgenizi mümkün olduğunca sade tutarsanız gelinliğin diğer bölgelerinde dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Oval tip
Şeritsiz kabarık gelinlikler bedeninizin kilolu alt kısımlarını saklayacaktır. Üst bedeniniz, boyun modelleri ile beraber alt bedeninizle uyum sağlayacaktır. Omuzlarınızı gösterecek modeller sizin için uygun. Uzun kollu gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Dar korseli gelinlikler bedeninizin güçlü yapısını ortaya çıkaracaktır.

8 Haziran 2012 Cuma

DIY - Gül Peçete Sunumu

Hem çok basit hem de şık. Biliyorsunuz masa düzenlemesinde iki çeşit peçete yer alır. Biri kucağımıza koymak için, diğeri de ağız silmek için. Bu iki peçetenin servisini resimdeki gibi gül şeklinde yapabilirsiniz. Davet masalarınıza çok ama çok yakışacak.

7 Haziran 2012 Perşembe

Gelin Aksesuarları - Armletler

Biliyorsunuz özellikle taşlı olan kol takıları yada armletler artık oldukça sık kullanılıyor. Abiye kıyafetlerde kola bağlanan taşlı kurdela yada şifon kumaşlar, çiçekli aranjmanlar daha dikkat çekici bir hava veriyor.
Dilerseniz gelinlikte de bu tip aksesuarlar kullanılabilir. Ama ben yine de böyle bir şeyi galiba kınada düşünürdüm.

6 Haziran 2012 Çarşamba

Dior Couture 2012 KoleksiyonuValör renkler, uçuşan organzeler tüller, Dior Couture 2012 Koleksiyonu, incelemesi müthiş güzellikte elbiseler. Koleksiyonu incelemeden önce bir defile öncesi neler yaşanmış izleyelim!

5 Haziran 2012 Salı

Menü Tadımımız

Gelelim Pazar gününee.. Normal şartlarda o kadar yoğun bir cumartesi geçiren birinin pazar günü saatlerce uyuyup dinlenmesi gerekirken, biz Pazar gününe erken başladık.
Sabah yine erkenden uyanıp azcık sabah sporumu yaptıktan sonra Cem beni almaya geldi. Spora yetişemediği gibi, henüz daha uyanmamış olduğu suratından belliydi. Ancak 12de düğünümüz için tadıma gitmemiz gerekiyordu.
Ilıca Otel'e gittiğimizde kapıda bizi Pınar Hanım karşıladı. Hemen wedding rooma geçip yemekler gelene kadar bazı detayların üzerinden geçtik. Öncesinde menümüzü belirlemiştik aslında. O gün de misafirlerimize sunacağımız yemeklerin lezzetine bakmaya gitmiştik. Özellikle nasıl sunulacağı benim için çok önemliydi. Sırf bu tabakların sunumu için bile bir tasarım ekibinin çalıştığını öğrendiğimde çok şaşırdım. Ama gerçekten çok başarılılar. Özellikle tatlılar konusunda.. Zaten tabaklar önümüze geldiğinde daha yemeden bile göz doyuruyorlardı. Tatları için zaten söyleyecek bir söz yok. Hatta şöyleki sıcaklarla ilgili 3 farklı yemek denedik. Hangisinin daha güzel olduğuna karar bile veremedik. Üçü de şahaneydi. Ancak bizim için belirleyici olan faktör herkesin damak tadına hitap edebilmesi ve kesilip yenilmesi kolay olmasıydı. Özellikle ben gittiğim düğünlerde buna dikkat ediyorum. Hatta sırf bu yüzden seçtiğimiz menünün üzerine gelmesi gereken saman patatesi de istemedik. Çünkü özellikle böyle yerlerde onu yemesi tam bir işkence olabiliyor.

Ertan Kayıtken - 3. provam

Harika bir haftasonuyduuuuuuu..
Tek bir cümleyle böyle özetlenebilir herhalde..
Cuma günü haftasonuyla ilgili heyecanımı ve az çok beklentilerimi paylaşmıştım zaten. Beklentilerimin çok üstünde bir haftasonu geçirdim.
öncelikle gelinlik provamdan başlayım isterseniz. Sabah aheste aheste kalktım, duşumu aldım, makyajımı yaptım, güzelcene giyinip annemi almaya gittim. Enteresandırki kapıda hiç bekletmeden hemencecik çıkıverdi. Hemen Alsancağa doğru yola koyulduk. Yine çok enteresandırki trafik yoktu. 1den önce alsancaktaydık. O gıcık gazi okulunun otoparkına muhtaç kalmadan başka bir yerde yer de bulduk. Buraya kadar herşey olağandışı ilerliyordu. Herşey yolunda gideceğine bir işaretti sanırım.
Neyse sonra biraz dolaştıktan sonra Ertan'a gittik. Kapıda canım arkadaşım Zeynep de gelmiş bekliyordu. Midem pırpır ederken yukarı çıkıvermişiz bile. Biraz hoşgeldin beşgittinden sonra beni hazırlık odasına aldılar. İçeri girdiğimde bir mankenin üzerinde bembeyaz harika bir gelinlik duruyordu. Meğer benimmiş, vallahi tanıyamadım. Hiç bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim. Hemen giydim, hazır olduğumda da herkesi içeri aldılar. O sırada aynada kendime bakıyordum, bir döndüm annem ağlıyor ;)) Onu öyle görünce ağlamamak için kendimi zor tuttum. Ama beni en çok duygulandıran Cem'in annesini arayıp beni merak ettiğini söylemesi, nasıl olduğumu ve gerçekten istediğim gibi bir gelinlik olup olmadığını sorması oldu. Kendi damatlığı konusunda o kadar ilgisiz olan nişanlımın, gelinliğim için gerçekten endişeleniyor olması beni çooook mutlu etti.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...