21 Nisan 2012 Cumartesi

Çeyiz Alışverişi - Monev

Yaz geldi ve evlilik sezonu acildi. Evlilik hazirligi yaparken mutlaka Monev'e gidip yeni tabak takimlarina ve catal-bicak takimlarina bakmanizi oneririm. Ben her gittiğimde başka bir modele takılıp kalıyorum.
Klasik, modern, ihtisamli, sade, minimal, gosterisli... Her tarza uygun, istediğiniz her modeli bulabilirsiniz..


20 Nisan 2012 Cuma

♡ Bal Köpüğü Tasarım ✿: Düğün Fotoğrafları

! ♡ Bal Köpüğü Tasarım ✿: Düğün Fotoğrafları: Evlilik öncesi düğün fotoğrafları ne kadar önemli bir konu, en güzel şekilde olmasını hepimiz çok isteriz. Artık konseptler çok değişti. ...

19 Nisan 2012 Perşembe

Değişik Gelin Taçları

 Gelin tacı olarak değişik bir fikir olan bu dantel gelin taçları sizin de tercihiniz olabilir.En azından bakmaya değer...
üsttekini düğünümde takmasam bile biraz daha sadesini günlük hayatta kullanabilirim ben mesela..


wanelo.com

18 Nisan 2012 Çarşamba

Yine Bir Gelinlik

Ay ben bu gelinliğin üst kısmını çoook beğendim.
Altında pek bir numara yok sanki ama üstü tam bir harika. Nasıl da güzel cuk diye oturtmuşlar üzerine..

17 Nisan 2012 Salı

Bize Yazın - Hayalinizdeki/Gerçekleşen Düğününüz

Düğün hazırlığında olanların dikkatine..
İşte yeni uygulamamız başlıyooooor.

Eminiz uzun süredir araştırdınız, kafanızda planlar kurdunuz. Az değil kimbilir kaç saatler harcadınız bu özel gününüzü planlamak için. Gelinliğinizden saçınıza, makyajınıza kadar hayallerinizde defalarca o günü yaşadınız. Ya da o gün gelip çoktan çattı bile, ve harika bir gelin oldunuz.

Şimdi bu hayallerinizi, oluşturduğunuz fikirleri, bu işe yeni başlayanlar ile paylaşmaya ne dersiniz?

İster kendi fotoğraflarınızdan, isterseniz bilgisayarınıza kaydettiğiniz arşivlerden nasıl bir gelin olacaksınız (ya da oldunuz) bana yazın. Ben de burada paylaşayım.

Bana gönderirken dikkat etmeniz gereken husular şunlar:
  • Gelinlik modeliniz,
  • Saç modeliniz ve tacınız/çiçeğiniz
  • Makyaj tonlarınız
  • Ayakkabı modeliniz
  • Gelin Buketiniz
  • Duvağınız
  • Kolyeniz, takı stili tercihiniz
  • Düğün mekanınız
  • ve sizin paylaşmak istediğiniz diğer her şey…
Bu konulardaki tercihlerinizi resimlerle ya da resimsiz, bizlere yazın, buradan herkesle paylaşalım.
Fotoğraflar yüzünü göstermek istemeyen gelinlerimiz için flulaştırma yapılacaktır.

sidalsevenoglu@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Doğal Taş Tablolar

Bugün Evmanya'da gezerken bakın ne buldum.
Doğal traverten taş üzerine baskı yapmışlar, ve aşağıdaki bu muhteşem tabloyu hazırlamışlar. Ürün 40x50 ebatlarında ve her bir parça arkadan birbirine mdf ile bağlanmış. Dayanamadım aldım.
Babam hediyesini görünce bayılacak, eminim.
Bunun dışında geçenlerde yine aynı bu taşların bardak altlıklarından aldım. Dün kargoyla geldiler. Görsellerindeki renklerle tam uyuşmasa da çok güzeller. Kullanmaya nasıl kıyacağım bilemiyorum ;)

Bu linkten diğer görselleri de inceleyebilirsiniz..

Rustik Düğünlere Başka Bir Örnek

rustic farmhouse wedding
rustic farmhouse wedding

16 Nisan 2012 Pazartesi

İlham Alın - Kır Düğünü

 2012'de kalıplaşmış düğünlerden sıyrılıp farkınızı düğününüzle gösterin...
100layercake

Organik Bahçe Düğünü

Organik bahçe düğünü istiyorsanız, gerçekten naturel bir mekan seçmelisiniz. Botanik bahçeler bu düğün için uygun değildir. Yerde kurumuş çam yaprakları görürseniz bilin ki o mekan sizin düğününüz için yaratılmış.

Eğer az kişilik bir düğün olacaksa bahçe içindeki villanın önünü kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınızda romantik bir arka plan olur. Kalabalık bir düğün olacaksa nikahınızı evin önünde ayakta kıyıp, daha sonra bahçeye yayılabilirsiniz.
Bahçede ahşap bir salıncağı dekor olarak kullanabilirsiniz. Bu düğünde mümkün olduğunca süslemelerden kaçınalım. Organik düğün dediğimize göre tabii ki plastik sandalye ve masalar yasak! Mümkünse ham ahşaptan bir masa düzenini öneriyorum. Masa örtüsü olarak bej renklerinde organik koton kullanabilirsiniz. Ham ahşap masa her düğüne nasip olmayabilir. Ama beyaz masa nerdeyse her yerde bulunabiliyor. Beyaz masa üstüne yine organik kotondan bir masa örtüsü serebilir, masayı ağaç kesitleriyle süsyebilirsiniz. Hatta masa örtüsü yerine masaya paralel olarak yerleştirilen düz bir ağaç kesiti üstüne de mum ve vazo yerleştirebilirsiniz.

Yoğun Geçen Haftasonu

Yoğun bir haftasonu sonrası yine yazayım birşeyler istedim.. Cumartesi çok yakın iki arkadaşımız sözlendi. Maalesef biz sadece birinin yanında olabildik. Cumartesi çok keyifli ve güzel bir akşamdı. Biz kızlar için yorucu ama eğlenceliydi. Mutfakta organize bir çalışma, bant usulu bulaşık yıkama, duruma ve yerleştirme derken akşam nasıl bitti anlamadık. Baya kalabalık bir arkadaş grubuyduk, hatta galiba akrabalardan daha fazlaydık. Beyler kendi tecrübelerinden dolayı olsa gerek damada "tam destek" olmak için oradaydı, biz kızlar da gelinimizin sağ koluyduk adeta.
Ailelerin kaynaştığı çok sıcak bir ortamda geçen, kusursuz bir akşamdı. Kahveler içildi, yüzükler takıldı.. İkramlar deseniz bir şahaneydi. Ben zaten artık tescilli pasta kesici olarak direk pastayı sahiplendim. (Bizim iş yerinde herkesin doğum günü pastasını kesmek benim görevimdir çünkü 12 kişilik pastayı 50ye falan bölme yeteneğim olduğunu söylüyorlar) Bu sefer kalın kalın kestim tabi ;))
Sonrasında diğer arkadaşlarımızı da aradık. Onların da herşey yolunda gitmiş, nişan tarihi düğün tarihi falan derken bir çok şeyi belirlemişler.
Arkadaşlarımın çok mutlu olmasını dilerim, umarım bütün hayatları o geceleri kadar kusursuz ve keyifli geçer.. Daha yolun başındalar, esas keyifli maraton şimdi başlıyor..

Bu arada cumartesi gündüz Cem'i buradaki işlerle başbaşa bırakıp Çeşme'ye kaçtım.. Çok yağmur vardı, çok ıslandım, çok üşüdüm ama çok eğlendim. Gerçi yolun çoğunu Cem'e malzeme alacağı yerlerin tarifini yapmakla geçirdim. Ama zevkine fazlasıyla güvendiğim sevgilim gidip herşeyin en iyisini bulmuş, almış zaten. Bu durumda bataryalarımız dışında bütün ıvır zıvır malzemelerimizi de halletmiş olduk. Sadece Franke'den beklediğimiz bataryalarımız kaldı. Onlar da geldiğinde tesisatçımız eve son kez girip herşeyi bağlayacak ve evimiz yerleşmeye hazır olacak.

Ondan sonra sizlerle evimizin fotoğraflarını ufak ufak paylaşmaya başlayacağım..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...