7 Nisan 2012 Cumartesi

Yine Bir Düğün

Şu yabancıların rahatlığına, doğallığına ve düğün anlayışlarına bayılıyorum.. Kendi çiftlik evlerinde aile içerisinde, doğal ve sıcak bir ortamda dilediklerince eğlenip, kendi el emekleriyle acaip işler çıkartıyorlar.

wedding-photos
wedding-photos
wedding-photos
wedding-photos
wedding-photos
wedding-photos
wedding-photos
wedding-photos

3 Nisan 2012 Salı

DIY: Home Wedding

Katie ve John.. Aile içerisinde 40 kişilik bir düğün onlarınki. Ve hatta kendi evlerinde..
Zaten en anlamlısı ve en güzeli de bu değil midir..

Benim de en büyük hayalim bizim evin bahçesinde evlenmekti aslında. Ama herkes "hem düğün hem nişan aynı mekanda olur mu canım" dedi ve böylelikle aklımı çeldiler. Buna rağmen nişan öncesi az mekan aramadım nişanı bari başka yerde yapalım da düğün Reçine'de olsun diye. Neyse sonunda içimize sinen hiç bir yer olmayınca nişan için de ikna oldum. Böylelikle Reçine'de tam da istediğim ve hayal ettiğim gibi bir nişan oldu. Sıcacık bir aile ortamında o kadar keyifliydi ki, müzik bitti, kimse gitmedi. Hatta davetliler gittikten sonra bile bir 20 kişilik grupla evin terasına geçip geceye orada devam ettik.
Canım ailem ve dostlarımız nişanımızın, hayalini kurduğumuz gibi olması için elinden geleni yaptılar. Çimler ekildi, biçildi, düzenlendi, her yere gelin duvağı çiçekleri dikildi. Girişimiz için muhteşem bir yer yapıldı, o alan sarmaşıklarla süslendi. Asmalar, böğürtlenler her yeri renklendirdi.
Mekanın daha iyi aydınlatılması için yeni direkler dikilip onlara köşelerden ampüller bile bağlandı. En ufak ayrıntısına kadar tüm çevre düzenlemesi yapıldı.
Böyle anlatıldığında basit gözüken bu detaylar çok kısa bir sürede çok sağlam bir ekip tarafından tamamlandı. Her akşam eve geldiğimde farklı bir şeylerle karşılaşmak inanılmaz bir duyguydu. (Gerçi bu konuda hızını alamayan babam hala bu değişikliklere devam ediyor)
Bu çalışmalar devam ederken biz de çok profesyonel bir catering firmasıyla çalışıp, mekanla ilgili yapılması gereken son düzenlemeleri hallettik. Sanayi mutfağımızla, servis alanıyla o büyük güne hazırdık artık. Tabi bir yandan da kendi ellerimizle hazırladığımız masa ve çevre süslemelerimiz vardı. galvaniz kovaları eğlenceli bir seremoniyle tek tek boyayıp içlerine çiçeklerimizi yerleştirmekle bitmedi iş. Masa üzerine gelecek çuval runnerlarımız teyzem, annemin kankası ve annemden oluşan bir ekip tarafından itinayla kesildi, biçildi.
Şimdi bunları yazarken o günlere tekrar döndüm.. O gün aldığım aynı keyifi, heyecanı yaşadım diyebilirim.
Bu keyif, başka bir yerde sıradan bir düğünle veya nişanla kıyaslanamaz kesinlikle.
Bu arada nişanımızda yapamadığımız bazı detaylar hala var aklımda kalan. Artık onları da Reçine'de bundan sonraki  ilk organizasyona saklıyorum.

Aşka gelip bu kadar yazı yazdıktan sonra konumuza dönelim ve bana bu yazıyı yazmam için ilham veren fotoğraflara göz atalım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...