31 Mart 2012 Cumartesi

Koca Bir Ağacın Önünde Evet Demek..

Seramoni sonrasında ağaç dikim törenini gelenek haline getiren bir aile..
Aynı zamanda misafirlerine fidan hediye etmişler.
Müthiş bir fikir değil mi?

Vintage Düğün

Şeftali ve krem tonlarından oluşan Vintage bir düğün örneği bu. Ama öyle çıtı pıtı çiçekler, yemekler, objeler kullanılmış ki sizi başka bir boyuta sürüklüyor sanki.

 


Genel olarak dekorda vintage objeler kullanılıyor, ancak gerçekten eski değil bunlar. Pırıl pırıl. Lavanta kokmuyorlar. Danteller bile bembeyazlar.

 
 

Masa dekorunda yine bembeyaz masa örtüleri beni çok etkiledi. Zaten küçük bir düğünmüş, bir masa etrafında çok daha samimi bir kutlama olmuş.

 
 

28 Mart 2012 Çarşamba

Evimize Dair..

Bu aralar fırsat buldukça zamanımı evimizde geçirdiğimden bahsetmiştim. İş ile ev yakın olunca her öğle tatilinde soluğu yeni evimizde alıyorum. Haftasonları da malzeme seçimiydi, oydu buydu derken günler nasıl geçiyor anlayamıyoruz. Herşeye Cem ile beraber karar vermeye çalışıyoruz.. Evimizin her detayı bize ait olsun, bizim olsun istiyoruz. Ve tabi bunun için bu aralar bütün enerjimizi evimize ayırmış durumdayız.
Bize deli misiniz, hazır bir ev bulup alsaydınız diyenler oluyor ama o zaman o ev ne kadar güzel olursa olsun tamamen bize ait olmayacaktı ki. Şuan seçtiğimiz bir seramiğin döşendiğinde yaşadığımız sevinci, günlerce araştırıp bulduğumuz elektrik prizlerimizin takıldığını gördüğümüzdeki heyecanı o zaman yaşayamazdık kesinlikle. Bir ara musluk, taharet musluğu veya bir bataryayı kendimiz seçip almak bile bizi mutlu ediyor, düşünün.

Hazır bir ev bulduğunuzda tüm bu detaylarla uğraşmaktan kurtuluyorsunuz aslında ama ne kadar yorucu olsa da her şey bittiğinde bu evi biz yaptık, biz emek verdik demek bile yeter bize.
Baharda bahçemizde çaylarımızı yudumlarken pencerelerimize bakıp bu rengi biz kendimiz seçtik, bu aydınlatmaları biz taktık, çatının kiremitlerini ve deponun gazbetonunu araçtan indirmeye biz de yardım ettik demek için değmez mi herşeye..

 Bu arada mutfağımız harika oldu. Araştırmalar sonucunda seçimimizi İkea'dan yana kullandık. Ayırdığımız mutfak bütçesine göre sıradan imalatçılara klasik lam mutfaklar yaptırmaktansa lakeli olduğu için İkea'yı tercih ettik, tarzı da tam bize göre.
Montaj ekipleri de çok özenli ve hızlı çalıştılar. Sabah geldiler, akşam 5e kadar işleri bitmişti. Öğlen meraktan dayanamayp Cem ile beraber eve uğramıştık ancak bitmiş halini görmeden bu gece uyuyamayacağımı bildiğim için iş çıkışı ben tekrar gittim ;)) Hemen Cem' göndermek için bir sürü fotoğraf çektim. Ben daha evden çıkmadan merakından benden mutfağın bütün detaylarıyla ilgili fotoğrafları istedi.
 O mutfakta "beraber" yapacağımız yemekler için şimdiden sabırsızlanıyoruz.

Henüz seramikleri tamamlanmadı bu nedenle fotoğrafları paylaşmam için herşey bitmesini bekleyeceksiniz ;)

Evimizle ilgili önceki yazımda boyaları seçtiğimizi söylemiştim. İki gündür zımparalar ve tavan boyaları yapılıyor. Yarın da duvarlarımız renklenecek. Bakalım nasıl olacak.
Uygulandığındaki renk tonlarını daha önceden de çok iyi bildiğim için biz Marshallı tercih ettik ancak Dyonun da çok güzel renkleri var. Tavsiye ederim..

Hadi haftasonu gelsin artııııkkk..

Farklı Gelinlik Tasarımları


27 Mart 2012 Salı

Pronovias 2012 Gece Elbiseleri

Tamam gelinliğimi halletmiş olabilirim ama bunun daha kına gecesi var, arkadaşlarımın düğününde giyeceğim şıkır şıkır elbiseler var. Hatta benim düğünüme arkadaşlarımın, kuzenlerimin giyecekleri elbiseler var.. Bu nedenledir halal araştırmaya devam etmem ve bunları sizlerle paylaşmam..


Evimize Bahar Gelmiş..

Tadilat sürecinde 27. güne girdik.
Bugün boyaya başlandı. En sonunda haftasonu duvar renklerimize de karar verdik. Salonumuzun nasıl gözükeceğini az çok gözümde kestirebilsem de yatak odası için risk aldım. Daha önce hiç kullanmadığım bir renk seçtim.
Cem'e kalsa hepsini aynı yapıp geçecektik ancak ben bu sefer içimdeki sesi dinledim.
Bakalım nasıl olduğunu yarın göreceğiz.

Evimizde vakit geçirmeye ikimiz de bayılıyoruz. Her fırsatta soluğu evde alıyoruz neredeyse. Pazar günü de ustalar çalışmadığı halde eve gitmek için kendimize bahane yarattık. Dış mekan için almayı düşündüğümüz aydınlatmada 2 alternatif arasında kalınca ikisinden de birer tane aldık ve doğru eve gittik. 3ümüzden de geçer notu alan soldaki apliği seçtik, ve sonra gidip devamını da aldık.


Evimizle işimiz bitince de kendimizi bahçeye attık. Nereye hangi ağacı dikeriz, kaç adet lamba kullanırız, köpeğimizi nereye bağlarız diye hesap kitap yaparken o bakımsız bahçede işte bu güzel iki pozu çektim.
Alp'in kopardığı papatyalardan birini de hemencik kulağıma iliştiriverdim.
Bu çiçek açan ağacın da erik olduğunu öğrendik, artık ilerleyen zamanlarda meyvelerini de yiyeceğiz..

 
Baharın bu güzel anlarını doyasıya yaşayamamak şuan için üzücü olsa da sonbaharın tadını sonuna kadar çıkaracağız o kesin..

Hint Kıyafetleri
Düğünüzdeki Renk Alternatifleri

wedding-inspiration
Pembe ve Gümüş Tonları
wedding-inspiration
Mavi ve Bronz Tonları

wedding-inspiration
Altın ve Toprak Tonları

26 Mart 2012 Pazartesi

Düğün Fotoğrafı - Hint Gelini

Bir süredir düğün konseptleriyle ilgili paylaşımlarda bulunmuyordum.
Buyrun..

Genelde Hint/Pakistan gelinleri çok abartılı makyaj ve giysilerle donanmış oluyorlar. Bu konsept çekimde gelinin saç ve makyajı, vintage unsurlarla desteklenmiş fotolar çok hoş.  bu sitede daha fazla resim bulabilirsiniz.

Gelin Buketi

Çok güzel bir buket, çok güzel bir poz..
Acaba gelinlik nasıl ;))
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...