17 Mart 2012 Cumartesi

16 Mart 2012 Cuma

Uçuş Uçuş Gelinlikler


Yaz gelinleri için uçuşan gelinlik modellerinin daha doğru bir seçim olduğuna inananlardanım. Bırakın komple dantel olan, taftanın ağırlığını taşıyan, ihtişamlı gelinlikleri salon düğünleriyle evlenenler giysin. (Sırf ihtişamlı dantel bir gelinlik giymek için kapalı mekanda düğün yapan birini biliyorum bu arada)
Neyse konumuza dönelim; eğer yazın sıcağında, deniz kenarında veya şirin bir kır düğünüyle evleniyorsanız bu tarz düğünlere yakışan gelinlikler organze veya tülden olmalıdır. Bırakın gelinliğiniz tüm gece boyunca müziğin eşliğinde rüzgarla dansetsin.. Böylelikle siz hem ağır ve kalıp gibi bir gelinliği taşımaktan kurtulursunuz hem de rahat ve havalı olursunuz :)


Sınır Tanımayan Gelinlik Modelleri


Şimdi göreceğiniz gelinlik modellerinin yaratıcıları hayal güçlerini kullanmaktan çekinmemiş ve hayal dünyalarının fantastik öğelerini muhteşem bir şekilde bu gelinlik modellerine taşımayı başarmışlar.
Her ne kadar gelinlik modelim belli olsa da bunlara bakmaktan kendimi alamıyorum. Galiba bir gelinlik daha giyeceğim ;)))


Özel bir organzanın kullanıldığı bu modelde muhteşem v yaka üst kısım yaprak ve çiçek motifli gipürlerin el işçiliği ile bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş.
İpek organzanın kullanıldığı bu tasarımda vintage bir doku ön planda aynı zamanda kendine has bir şıklığa sahip.
Gelin adaylarının 2011′de en çok tercih ettiği bu model etkileyici detaylarla baştan yaratılmış. Gümüş eldivenlere dikkat!
Çiçek motifli gipürleri bir araya gelerek oluşturduğu mükemmel bir tasarım. Aynı çiçekler duvak kenarlarında kullanılarak bütünlük sağlanmış.

Üst kısmı baştan sona kristal taşlarla süslü, adeta bir mücevher zarafeti taşıyan gelinlik modelinin alt kısmında yoğun katmanlı tüller kullanılmış.
Kim bilir hangi masaldan firar etmiş bu güzellik! Her biri yaprak şeklinde olan yüzlerce tülün el işçiliğiyle bir araya getirilmesinden meydana gelen bu gelinlik verilen emeğin hakkını vermiş ve ortaya olağan üstü bir iş çıkmış.
 
Bu nostaljik güzellik ise tarzım var diyen gelin adaylarına!
Üst kısmı kristal işlemeli straplez, etek kısmı ise yüzlerce katmandan oluşan tül. Klasik ama asla vazgeçilemeyen tasarımlardan

13 Mart 2012 Salı

...

Evimizle ilgili önümüzdeki günlere anlatacak birşeyler kalsın istiyorum. (Aslında o kadar çok ki) Ama hem bazı şeyler netleşsin, hem de yeni fotoğraflar çekmeliyim. Tabi bazılarının da son ana kadar sürpriz kalması lazım. Bu nedenle evimizin tadilat işleriyle ilgili yazılara 2 günlüğüne ara veriyorum.

Seramiklerimin başına gelenler eğer yarın çözülebilirse perşembe günü size bundan bahsedeceğim.
Cuma günü de mutfak için ölçü almaya gelecekler. Seçtiğimiz mutfak ve mutfakla ilgili diğer araştırmalarımı da yavaş yavaş yayınlayayım bari.

Bu aralar düğünümüzle ilgili bilgilere ara verdim biraz, ama yarın organizasyon firmamızla görüşmeye gideceğim. Yarın kesin ben biraz daha gaza gelirim.. Düğün temalarından seçmeler ve bir kaç düğün fotoğrafıyla da blogumuzu şenlendirebilirim.


"Pencerem Winsa"


Bu haftaya hızlı başladık derken sadece şöminemizi kastetmemiştim tabiikide..
Aynı zamanda dün doğramalarımız da takılmaya başlandı. Öğlen eve gittiğimde bu kadar hızlı montaj yapacaklarını düşünmemiştim. 2 ekip birden gelmişler, bir ekip sökerken, diğer ekip montaja başlamış bile..
Üst kattaki odamızın pencereleri... Özellikle şu 3 pencerenin önüne attığımız berjerlerimizde kitap okumak çok keyifli olabilir..

Böyle baktığınızda bir şeye benzemese de benim en sevdiğim pencere kesinlikle bu olacak. Bu pencereyi Cem özellikle sabit istedi ki ortada kayıt görmeyelim.. Kış akşamlarında şöminemizin çıtır çıtır ateşinde zeytin ağacımızın manzarasına karşı sahleplerimizi yudumlamak müthiş olacak. (Bir de şu öndeki evin tadilatı bitse :) )

Evin bütün doğrama montajları tamamlandığında bir de dışarıdan fotoğraflarını koyacağım. Şimdi hepsinin üzerinde Winsanın folyoları olduğu için belli olmayacaktır. Folyolardan rengi belli olmasa da biz Fındık kaplamalı olanı seçtik. Winsa'da o kadar fazla renk seçeneği varki karar vermekte ilk başta çok güçlük seçtik, ancak showroomda gördüğümüz fındık renginin mobilyalarımızla ve evin dış cephesiyle de uyum sağlayacağını düşünerek tercihimizi son anda Budaklı meşeden fındık rengine çevirdik. Bu arada modern döşenen evlerde Maun rengini tavsiye edebilirim.
Tavsiyeleri üzerine alt kat camlarımızda çift cam arası jaluzi kullanacağız, böylelikle kalın perdeden ve onun temizlik derdinden bizi kurtaracaklar. Böylelikle kalın perdelerle evin içerisinde kalabalık yapmak yerine şık bir tül perdeyle daha ferah bir görüntü elde edeceğiz. Sadece alt katta 16 pencere olunca böylesinin daha iyi olduğuna karar verdik biz de. Mevcutta pencere açılımları sürmeydi ancak biz çift açılım kanatlı olmasının bizim için daha doğru olacağını düşündük. Ama bunun dışında isterseniz başka açılım seçenekleri de mevcut. Camımızı seçerken de yine güvenliğin önemli olduğunu göz önünde bulundurup kırılmaz özelliği olan lamine camı seçtik. Yine onların tavsiyelerini dinledik, böylelikle alt katın bütün camları lamine çift cam arası jaluzili, üst katın camları ise ısı yalıtımı için daha doğru bir seçim olan konfor camlı oldu. Böylelikle Winsa'yı seçtiğimiz için perdeler ve alarm sisteminde olduğu gibi ısınmamız ile ilgili de büyük tasarruf etmiş olacağız.11 Mart 2012 Pazar

Pembe Gelinlikler

Düğünümde bile pembeden vazgeçmem diyen gelinlere..


Gelinlere romantik ama çekici bir hava kazandıran pembe renkteki gelinlikleri artık çok farklı tasarımlarda bulmak mümkün.
Siz de henüz gelinlik tercihinizi yapmadıysanız bu modellere mutlaka bir göz atın!
Barbie bebekler gibi ;)Bu modeli gelinlik olarak giyemem belki ama başka bir yerde enteresan olabilir ;))
2012 Gelinlik Modası

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla beraber düğünler ve ideal gelinliği bulma hazırlıkları başladı. Ben seçtim seçmeye ama sizler de dilerseniz aşağıda Top10 2012 gelinlik trendleri hakkında bilgi alabilir, tarzınızı bu senenin modası modeller arasından seçebilirsiniz.

1-Pileler
Pileleri kimileri çok seviyor, kimileri de nefret ediyor! Bu sezonun tartışmasız modası pileli gelinlikler! Pilenin işlenişi gelinliği hareketlendirip, modelin havasını bütünüyle değiştirebiliyor.

Soldan Sağa:Sarah Houston, Lucca Bride, Mia Mia Bridal

Pepe Botella, Maggie Sottero, Two by Rosa Clara

2- 1950 Stili
1950′lerin kum saati görüntüsü yeniden revaçta! İnce belli gelinlere!

Soldan sağa:Ian Stuart, Alan Hannah, Justin Alexander


Charlotte Balbier, Stephanie Allin, Paloma Blanca

3- Asimetrik Kesimler
Bir kaç senedir görmeye alıştığımız asimetrik etekler, gelinler tarafından çok tercih edildiği için bu sene de gündemde.

Soldan sağa:Ronald Joyce, Mark Lesley, Benjamin Roberts


Blue by Enzoani, Cymbeline, Eternity Bride


4- Çiçeğin Cazibesi
Çiçekler, 2012 de tüm moda sektörüne etki ettikleri gibi gelinliklerde de yerlerini aldılar feminen görüntüleriyle! Eteği tamamen çiçeklerle kaplı modeller olsun, ya da çiçek aksesuarları gelinlikler de gözde modeller arasında!

Soldan Sağa:Pronovias, Ritva Westenius, Suzanne Ermann


Lyn Ashworth, Amanda Wyatt, Augusta Jones


5- Kurdeleler
Eskilerin arkada yer alan geniş kurdeleli modellerinin yerini, her alanda kullanılan kurdeleli tasarımlar alıyor bu yıl da. Kurdeleli modeller sezonun gözdelerinden.

Soldan Sağa:Jesus Peiro, Vera Wang, Alberta Ferretti


Sassi Holford, Stewart Parvin, Sharon Bowen


6- Boncuklar / Svarowskiler
Boncuksuz kullanılsa çok sade olabilecek bir gelinliğin üzeri yüzlerce/binlerce parlak boncuk veya Svarowski taşlarla kaplanarak göz alan görkemli modeller hazırlanıyor.

Soldan Sağa:Carolina Herrera, Olivia Couture, Claire Pettibone


Kate Sherford, Sincerity Bridal, Veromia


7- Kollar & Askılar
Straplez (askısız) gelinliklerle rahat edemeyenlerdenseniz, bu yıl sizin seneniz. Gelinlikte kollu ve askılı modeller çeşitli alternatifleriyle yeniden moda…

Soldan Sağa:Domo Adami, Lee-Ann Belter, Suzanne Neville


Johanna Hehir, Amanda Wakeley, Nicole Spose


8- Uçuşan Yunan Tanrıça Gelinlikleri
Çok düzgün fiziği olan gelin adaylarının tercih edebileceği bu modeller süper-seksi tarzlarıyla sezonun en iddialı tarzı!

Soldan Sağa:Ella Bridals, Elizabeth Fillmore, Marchesa


Wendy Makin, Marylise, Nicola Anne


9-Baloya gidiyoruz
Siz de çocukluğundan beri Disney prenseslere özenen tarzı sevdiyseniz, 2012′de balo modellerinin yeniden moda olduğunu duymaktan memnun olacaksınız! Romantik ve çok moda!

Soldan Sağa:Madeline Isaac James, Hollywood Dreams, David Fielden


Paloma Blanca, Sophia Tolli, White Rose Bridal


10- Dantel
Ve son olarak, her sezonun vazgeçilmezi dantel!

Soldan Sağa:San Patrick, Essense of Australia, Martiana Liana


Tara Keely, Monique Lhuillier, Melissa Sweet

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...