8 Mart 2012 Perşembe

Nereis Home Online Alışveriş

Çok beğeneceğinizi düşündüğüm bir site buldum.
Değişik aksesuar ve ürünler var. Aynı zamanda internet üzerinden online satış da yapılıyorlar.
İncelemenizi tavsiye ederim...

Nereis Home
http://www.nereisonline.com/

Bu arada "Nereis" mitolojide su perilerine verilen isimmiş. Çok hoşuma gitti.. Nereisle ilgili daha fazla bilgiyi buraya tıkladığınızda okuyabilirsiniz.

7 Mart 2012 Çarşamba

Karton Deyip Geçmeyin


bu sıradan malzeme ile Lisa Rodden sanat eserleri oluşturmuş...
fotoğraflar buradan...
Kaynak

Bundan istiyorum...


Duyduk duymadık demeyin..
Ben bundan istiyorum. Gören, bilen, duyan ne olur bana söylesin ;)))

Christian Dior Haute Couture 2012 Koleksiyonu

Valör renkler, uçuşan organzeler tüller, Dior Couture 2012 Koleksiyonu, incelemesi müthiş güzellikte elbiseler.

Koleksiyonu incelemeden önce buraya tıklayarak bir defile öncesi neler yaşanmış izleyebilirsiniz!


Benim favorim bu kırmızı elbise kesinlikle...

Düğün Dekorasyonlarında 2012 Trendleri

 
Düğününüz kapalı bir mekanda olacak ise; tavana avize, mum gibi ışık katacak dekorlar asmak muhteşem bir hava yaratabilir. Kâğıt fenerler, ahşap çerçeve ve kafesler tercih edilen dekorlardan.
Tabi bu alternatifler sadece salon düğünlerinde değil açık hava düğünlerinde de çeşitli dekorlar tepeden asılarak ilginç ambiyans yaratılabilir. Bu ekstra düzenleme ve yaratıcı bir dokunuşla masal ülkenizde masal gibi bir gece yaşayabilirsiniz.
Aşağıdaki düğün tavan dekorlarından biraz ilham alın! Asılı parfüm şişeleri ise favorim çünkü masal diyarında bayıltıcı kokular olmazsa olmaz…
Tavan dekorları düğünde daha samimi bir ortam isteyenler için de birebir çünkü masada göz hizasında, orada burada dibinizde biten, dekorlarla aranıza mesefa girmeyen samimi bir ortamı garantileyeceksiniz.



Kaynak; Evliliğim

6 Mart 2012 Salı

Evcilik Evi


Aman tanrım.. Bu evi görünce kendimi kaybettim resmen.. Şuan evin bütün tadilatını, seramiğini, mobilyasını boyasını falan bırakıp kendimi bu evin yapılmasına adamaya karar verdim. Bu nasıl şirin bir ev, nasıl güzel bir fikir.

İşte ben bu evin az biraz büyüğünü istiyorum ;) Vallahi çok bir şey istemiyorum.. Bu kadarcığı da yeter bize ;)

Kaynak

Gelinlikte Dekolte


Bakın ne buldum.
Sırtı baya enteresanmış.. Ama ben bu modelin daha çok önünü merak ettim şuanda..

5 Mart 2012 Pazartesi

Gelinliğim - Ertan Kayıtken

Gelinliklerle ilgili yazılar bir süredir paylaşmıyordum sanırım. Bu süre zarfında neler oldu neleeeerr...
Evet sonunda gelinliğimi hallettim diyebilirim. Baktım hazır bulamıyorum gözümü kararttım ve diktirmeye karar verdim. Kararımı verirken çok düşündüğümü söyleyemeyeceğim. Çünkü daha önceki yazımda da belirttiğim gibi Ertan Kayıtken beni çok etkilemişti ve o ilk gün kafama koymuştum aslında. Döndüm dolaştım ilk gittiğim yere geri döndüm anlayacağınız. Modelle ilgili pek bilgi veremeyeceğim, tek söyleyebileceğim mükemmel olacağı;) Kısacası Ertan Bey hayalimi gerçekleştirecek.

Geçenlerde ilk provamızı da yaptık bu arada. Gerçi provadan çok kumaş kesim töreni diyebiliriz.. Pastamızı kestik, buğdaylarımızı etrafa saçtık. Annelerim gelinliğimin kumaşından minik parçalar kestiler. Hep beraber fotoğraflar da çekildik. (ancak maalesef şimdilik onları yayınlayamayacağım). Her şeyin yolunda gitmesinin mutluluk ve huzurutla ayrıldık oradan. Kısacası herkes için çok eğlenceli bir gün oldu, ama benim için yeri bambaşkaydı, her anıyla unutulmazdı. Kumaş kesim töreni için giydiğim gelinlik aslında baktığınızda bir kağıt parçasıydı belki, ancak öncesinde denemek için giydiğim bütün gelinliklerden kat kat kat kat kat daha özeldi benim için.

Bu arada o gün de en az 10 Aralık kadar özel bir gündü bizim için. Tarih takıntım yok aslında sadece denk geliyor :))))


http://www.ertankayitken.com/

English Home - Online Alışveriş

Haftasonu araştırmalarımızdan bahsettim ama küçük bir ayrıntıyı atlamışım.

Haftasonu tabiiki sadece mobilya ve inşaat malzemeleri bakmadık.
Hazır yolumuz Balçova'ya düşmüşken English Home'a da uğradık. Renkler ve desenleri görünce içim açıldı.. Cıvıl cıvıl, neşe kaynağı bir mağaza orası...
Amacımız öncelikle perdelere bakmaktı, ama yatak örtülerini görünce annemle kendimizi kaybettik. Annem beyaz yatak örtülerinde, ben renkli yatak örtülerinde ısrar edince bir türlü anlaşamadık. Annem "Kızım her yerin rengarenk oldu, azcık düz renkler de kulllanman lazım" dese de ben yine ikna olmadım. Aynı konuda Cem'in de sitemleri var. Ama kendimi cıvıl cıvıl renklerden vazgeçiremiyorum ne yapabilirim.
Bu arada English Home'un perdelerine daha önce hiç alıcı gözle bakmamıştım. Bu blogtaki yazıyı okuduktan sonra bakmam gerektiğini düşündüm ve gerçekten çok beğendim. Kombinler muhteşem olmuş.. Hatta alıp o kumaşlardan kendime etek yapasım bile geldi ;)) 


Size müjdeli bir haberim de var. Bir süredir English Home Online Alışveriş sitesi de kullanımda.. Şuan mağazada görebileceğiniz bütün ürünler olmasa da yakın zamanda her ürünün bulunabileceğini düşünüyorum. Herkese duyurulur..

Evimiz için Mobilya Araştırmaları


Cumartesi bütün günümüzü tabiiki inşaatçılarda gezerek geçirmedik. Öğlene kadar evimizin tadilat işlerini hallettikten sonra annelerimizi de alıp İzmir'de her mobilya almayı düşünenlerin yaptığı gibi biz de kendimizi Karabağlara attık. Biz daha öncesinde Cem ile iki tur yapıp bazı dükkanları elediğimiz için annelere öncelikle beğendiğimiz yerleri gösterdik. Öncelikli adresimiz Talip Yenilmezdi. Masif ahşabı çok güzel tasarlayıp değişik alternatifler sunuyorlar size. İmalathanesi de aynı şekilde Karabağlar da. İstediğiniz modeli çizip verdiğinizde de uygulayabiliyorlar ancak fiyat aralıkları biraz yüksek. Yine de beğendiğimiz bir yemek masasını göstermek istediğimizden yolumuzun üzerindeyken uğradık. Ordan sonra bir iki mağaza daha baktıktan sonra vakit kaybetmeden Kısıkköy tarafına gittik. Daha önce Cemle beğendiğimiz bir koltuk takımı ve yemek masası vardı. Kısıkköyde alabildiğine mobilyacı var ancak biz tek bir adrese gittik. "Rahat Mobilya" Geçen sene kardeşim de oradan almıştı ve çok memnun kaldılar. Hem tam zamanında teslim ettiler, hem de işçilikleri çok iyi olduğu halde fiyatları da çok uygundu.
Ama ne yazıkki bizim orada daha önce beğendiğimiz koltuğu anneler gördüklerinde kendi tecrübelerine dayanarak çok beğenmediler. Estetik olarak çok güzel gözüktüğü halde çok rahat edemeyeceğimizi söylediler. Neyseki mağaza sahibi Tarkan Bey koltukları istediğimiz gibi yapabileceklerini söyledi.
Bu arada tabi yemek masasıyla ilgili de fikrimiz değişti. Yemek masamız konusunda bir türlü orta yolu bulamıyorduk. Ben dikdörtgen masa kullanmayı isterken, Cem ısrarla yuvarlak masa istiyordu. Ancak yuvarlak masaların ortasına konan o koca ayaklar benim hiç hoşuma gitmediği için hep karşı çıkıyordum. Taaakii gündüz gittiğimiz bir mağazada gördüğüm yuvarlak masaya kadar. Fiyatı bizim bütçemizin üzerindeydi ancak o kadar çok beğenmiştik ki neredeyse alacaktık ;) Kendimize engel olup almadık o masayı ancak Tarkan Bey'e anlattığımızda onun çok benzerini yapabileceklerini söyledi.
Tamamen anlaşıp o an sipariş vermemiş olsak da en azından istediklerimizi yaptırabileceğimiz bir yer bulduğumuzu düşündüğümüz için mağazadan mutlu ayrıldık.

Pazar günü de Mudo ve Kervana gittik.
Mudo'da ve Kervan'da indirim var.. Bilgilerinize..
Mudo - Bar taburesi
 
Mudo Concept - Hudson Yemek Masası
Kervan - Yatak Odası


İşte böyle geçti haftasonumuz..

Bir de perde maceramız var tabi. Onu da en kısa zamanda anlatacağım. Şuan için kafamda istediğim modelin netleşmesini bekliyorum ;)

Talip Yenilmez - İzmir/Karabağlar - 0232 265 35 00
Rahat Mobilya  - İzmir/Karabağlar - 0232 237 26 86
İlker Furniture
Fy Mobilya

Evimiz - Tadilat Süreci

Çok yoğun bir haftasonuydu. Yorucu ama bir o kadar da keyifli..
Cuma günü evimizin tadilatına başlamıştık biliyorsunuz. Bir yandan evimizin yerleri sökülüp, duvarları yıkılırken biz de bu arada kullanmayı düşündüğümüz yeni malzemeleri halletmeliydik.
Öncelikle işe yer seramiklerinden başladık. Aslında mevcutta yerlerimiz ahşaptı, ancak alt katı komple yerden ısıtma yapmaya karar verince ısı geçirgenliği daha fazla olan bir malzeme seçmemiz gerekiyordu. Ahşabın sıcak dokusundan da vazgeçmek istemediğimiz için cumartesi sabahı evin son durumuna bakıp, ustalarla görüştükten sonra soluğu Ege seramiğin Kemalpaşa'daki fabrika satış mağazasında aldık. İki renk arasında kalmıştık ve bize göre daha rustik bir görüntü vereceğini düşündüğümüz Sandalwood Coconutı seçtik. Kaç m2 istediğimizi belirtip siparişimizi verdik. Salı günü malzemelerimiz alınıp evimize indirilecek. Nee seramik mi demeyin gerçekten ahşap gibi gözüküyor :) Kullanım ve temizlik olarak da ahşaptan daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim..
Seramiklerimiz

Seçtiğimiz seramik ve düşündüğümüz mobilya renklerine göre duvarlarımızın rengine de karar verdik sayılır. En azından seçenekleri iki renge indirmiş durumdayız. Ben mürdüm ve uçuk pudrayı salonda kullanmak isterken, aslında şuan için Marshallın kum beji ve tiramisu kombini daha ağır basıyor. Alçısıvalarımız tamamen bittikten sonra renkle ilgili son kararımızı vereceğiz ancak eğer salonda bu rengi kullanamazsak yatak odamızda kesinlikle kullanacağım. Yoksa gerçekten içimde kalacak. Bunun dışında yatak odamızda mavi veya açık yeşil tonlarını da kullanabiliriz. Hatta büyük bir ihtimalle yatak başımız tarafına güzel bir duvar kağıdı yapacağız.

Bu arada hiç hesapta olmamasına rağmen çatımızdaki shinglelar da değişiyor. Shinglelar evet çok güzel ancak çok sık bakım gerektiriyor. Geçen sene çatının akıtan bir kısmına tadilat yaptırmıştık ancak gördükki bu sene bir tadilat daha gerektirecek, biz de hazır tadilata girişmişken çatıyı da komple yenileyelim istedik veeeee kiremit yapmaya karar verdik. E gidip kiremitleri de halletmek gerekiyordu tabi. Ben genelde alaturka modellerini beğeniyorum, ama fiyatı daha uygun olduğu için marsilya modeli yapılmasına karar verildi.. Nasıl olsa biz görmeyeceğiz ;))

Şimdilik evimizdeki tadilatla ilgili son durum bu şekilde. Ev biraz daha şekillendikçe ve yeni malzemeler seçtikçe burada paylaşacağım.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...