3 Mart 2012 Cumartesi

Smeg Buzdolabı


Her ne kadar beyaz eşyalarımızı halletmiş olsak da bu dolaplara bakmaktan kendimi alamıyorum ;))
Biz buzdolabı bir mutfağa bu kadar mı yakışır. Her tarz mutfağa uygun olan bu bozdolapları, hatta özellikle pembe olanları gerçekten muhteşem ;)))

SMEG | SistemART
Kaynak; Azra Design

2 Mart 2012 Cuma

Sesiber'in Yüzük Yastıkları

*Sesiber*: Yeni! Yüzük Yastıkları Serisi !: Çok severek yaptım. Tasarlarken oldukça zorlandım. Kafamda yığınla fikir uçuşurken ve deli miyim neyim kalpim küt küt atarken,...

Devamı İçin...

Organizasyon Firmasıyla Çalışmak için 5 Neden

Eğer düğününüzün kalabalık bir davetli topluluğuyla, seçkin bir mekanda gerçekleşmesini planlıyorsanız size önerim mutlaka bir organizasyon firmasından destek almanızdır. Evliliğe hazırlık sürecinde bunca masrafınız varken bir de organizasyon firmasıyla çalışmak size ek bir maliyet gibi görünebilir. Ancak işin sonunda organizasyon firmasının size ve düğününüze yaptığı katkılar bu işten karlı bile çıkmanızı sağlayabilir.

İşte size organizasyon firmalarıyla çalışmanız için birkaç 5 neden:


Hayallerinizi Uygulanabilir Hale Getirir

Her gelin yola büyük hayallerle çıkar. Kiminin hayalleri gerçek olur, kimininse hayalleri yaşanmamış olarak kalır. Elbette mutlu bir evliliğin sırrı bu değildir. Yine de eğer düğününüzle ilgili büyük hayalleri olan romantik gelinlerdenseniz kesinlikle bir organizasyon firmasından destek almalısınız. Onlar hayallerinizi ne şekilde somutlaştıracaklarını çok iyi biliyorlar.


Uzmanlık Tecrübedir

Zevkinize çok güveniyor olsanız bile organizayon firmalarının sizde olmayan bir şeye sahip olduklarını unutmayın: Tecrübe. Sizden önce birlikte çalıştıkları onlarca gelinin onlara kazandırdığı tecrübe sayesinde sizin ne istediğinizi daha siz “leb” demeden anlayacak, “hık” demeden gerçekleştirecekler.


Anlaşmalı Firmalardan İndirimli Hizmet Almanızı Sağlar

Bu işi sürekli yaptıkları için düğününüzde çalışacağınız diğer firmalarla indirim anlaşmaları vardır. Bu sayede hem organizasyon firmasının deneyimine dayanan bilgisi sayesinde doğru firmalara yönlendirilirsiniz, hem de alacağınız hizmet karşılığında ödeyeceğiniz bedel daha düşük olur.


Vaktiniz Size Kalır

Düğün organizasyonu zaman alan karmaşık bir iştir. Birilerinin tam zamanlı olarak bu işi ele alması ve kritik noktalarda seçimleri sizin zevkinize bırakması size inanılmaz bir vakit kazancı sağlayacaktır. Böylece siz de dikkatinizi ve enerjinizi ev kurma, kişisel bakım, güzellik ve giyim provaları gibi konuara yönlendirebilirsiniz.


Sinirlerinizi Korur

Bir organizasyonun aynı anda pürüzsüz şekilde yürümesi gereken birden fazla yönü vardır. Salonun dekorasyonu, yemekler, dışarıdan alınan hizmetlerin kontrolü, davetli sayısının ve oturma düzeninin belirlenmesi, gelinle damadın hazırlanması, müziklerin doğru anlarda devreye girmesi gibi pek çok konunun paralel olarak ilerlemesi ve bu süreçlerde çıkan sorunlar sinirlerinizi fazlasıyla yıpratabilir. Bu kadar karmaşık bir süreçte daha evlenmeden yıpranmak ve çevrenizdekileri yıpratmak istemiyorsanız, mutlaka bir profesyonelden yardım almalısınız.

1 Mart 2012 Perşembe

Duvarlarınız Renklensin

Yarın evimizin tadilatına başlayacağımızı belirtmiştim daha önceki yazımda. Boya için belki daha erken ama beni şimdiden duvarlarımızın rengiyle ilgili bir bir telaş sarmış durumda..
Daha önce dekorasyonunu yaptığım yerlerde renklere karar vermek ne kadar rahat ve kolaymış meğer. Ama iş kendi evini dekore etmek olunca işler değişiyormuş. Her dekorasyona uyum sağlayabilecek son zamanların da modası olan bazı renkler var malum. Bunları kullanmayı istiyorum aslında ama bir yandan da içimdeki ses aykırı bir şeyler yap diyor. Sonra kendime dur diyorum, öğrenci evin değil bu senin artık öyle her odayı rengarenk yapamazsın.. Ama kendimi engelleyemiyecekmişim gibi geliyor zaman zaman.
Yine de klasik renkler kullansam da bir duvar da enteresan bir şeyler yaparak kendimi rahatlabilirim belki.  Yoksa bir iki duvarda desenli bir duvar kağıdı kullanıp odanın havasını direk mi değiştirsem. Artık duvar kağıtlarının uygulanması ve değiştirilmesinin de çok kolay olduğunu düşünürsek, duvar kağıdı alternatifi daha ağır basıyor tabiiki..
Neyse gelelim diğer duvarlara.. Biliyorsunuz katalogta ufacık bir karede görüp beğendiğiniz renk koca bir duvarda aynı etkiyi vermeyecektir. Bunun için size iki link önereceğim.
Boyatmak istediğiniz mekanı seçiyorsunuz, hatta dilerseniz kendi evinizin fotoğrafını koyup üzerinde değişiklikler yapabiliyorsunuz.

Boya yaptırırken dikkat edilmesi gereken birkaç ipucu:
  • Odanızın aldığı ışık çok önemli, eğer karanlık ve çok ışık almayan bir mekansa kesinlikle koyu renklerden kaçınmak gerekir.
  • Eğer odanız küçükse yine aynı şekilde koyu renklerden uzak durun. Koyu her zaman mekanı basık ve daha küçük gösteriri.
  • Odanızı dekore etmeyi düşündüğünüz tarz ve renkler de renk seçiminizi etkileyecektir. Eğer dekorasyonunuzu soft renklerde düşünüyorsanız bir duvarınızı duvar kağıdı kaplatabilirsiniz. Veya bir duvar koyu renk boyatıp, o renklerde kırlentler yaptırarak uyum yakalayabilirsiniz.
  • Perdelerinizi seçerken duvar renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Mümkünse perdelerinizi seçmeden duvar rengine karar vermeyin.
  • Duvarlarınızı açık ve klasik renklerden seçmek durumundaysanız, aykırılığı kullandığınız tablolar ve aksesuarlarla yaratabilirsiniz. Böylelikle sıkıldıkça aksesuar ve tabloları değiştirip başka bir mekan havası bile yaratabilirsiniz.

İlham Alın - Pembiş Bir Ev

Düğün hazırlıkları şu ara kendini ev hazırlıklarına bırakmışken ben de sizlerle çok beğendiğim bir kaç ev dekorasyonuyla ilgili görseli paylaşmaya devam edeyim istedim.

Belki sizlere de ilham verir..
27 Şubat 2012 Pazartesi

Gelin Şemsiyeleri


Yağmurlu bir günde evlenenler.. Bunu şansa çevirin. Alın şemsiyelerinizi doyasıya tadını çıkarın..
Fotoğraflarınız büyük bir çoğunluktan daha farklı, daha romantik olsun ;)))http://recine-s.blogspot.com/2012/01/yagmurlu-bir-gundu-tpk-dugununuzdeki.html

Söz & Nişan Yüzük Yastıkları


Önümüzdeki haftalarda iki arkadaşım sözlenecek, yaza da nişanları olacak inşallah..
Ben de onlara ilham verecek bir kaç fikir ararken bunları buldum.. Ee sizlerle de paylaşmasam olmazdı :))
Benim favorim yine tabiiki en üstteki. Çuval bezi ve dantelden yapılmış vintage tarzı hoş bir kombin olmuş..


DIY - Dekoratif Mumluklar


Hem şık, hem kolay..

Malzemeler çok basit. Güzel bir fotograf bulmanız ve bunu güzelce kesmeniz yeterli. Sonrasında aşağıdaki resimlerde belirtildiği gibi yuvarlark bir form yapıp kağıdın uçlarını birbirine yapıştıracaksınız. İçerisine de mumunuzu koyduğunuzda tamamdır..

Kolay gelsin..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...