6 Ocak 2012 Cuma

Gelinlik Randevularım - Sinem Özkılıç

Geçenlerde Alsancakta gezerken annemle nişanlığımı diktirdiğim yere, yani Sinem'e uğradık. Nişan öncesi yine böyle geçerken uğrayıp girdiğim bir yerdi. Daha önce bir arkadaşım nişanlığını, kına gecesi elbisesini ve gelinliğini Sinem'e diktirmişti. Çat kapı gidip görüştüğümde dergilerden birinde inanılmaz bir elbise görmüştüm. O gün karar veremedim ancak hep aklıma o model vardı. Ve kimle görüşsem, sorsam bana Sinem'in verdiği güveni vermedi. Sinem hemen nasıl istersen yaparız demişti. Her Alsancağa gittiğimde Sinem'e uğruyordum, ve en sonunda karar verdim. Kumaşı ve rengini seçtik provalara başladık. Kumaşı tafta olduğundan provalar sırasında bir türlü bir şeye benzetemiyordum elbiseyi. Taaaakiii içerisine pileleri yapılıp, üzerine taşları işlenene kadar. Son provalardan birinde Cem de bizle birlikteydi. O an ki yüz ifadesini hiç bir zaman unutamam..
Sinem için biraz zor bir müşteriydim. Her gittiğimde elbisem daralıyordu ve bir şeyler ekleniyordu. Elbise iki parçadan oluşuyordu. Üstündeki kaftanı ilk girişte giyerim sonra çıkartırım diye düşünüp içerisindeki elbiseye daha çok önem vermiştim. En son da Sinem bana çok güzel şifon bir parça armağan etti. Kaftanı çıkardığımda sırtıma takacağım bu şifonla uçuşacaktım ;))
O gün kim gördüyse elbiseme bayıldı. Herkes modacımın kim olduğunu sordu ve şimdi soran arkadaşlarımdan biri gelinliğini Sinem Özkılıç'a diktirecek.
Biz de o gün gezerken hem Sinem le muhabbet etmeye, hem de fikir almaya gittik. Ve daha öncekiler gibi çatkapı oradaydık. Yine çok sıcak çok samimi karşıladı bizi. Beni daha önceki deneyiminden tanıdığı ve ne istediğimi az çok tahmin edebildiği için de hemen benim için hayal ettiği gelinliği anlattı. Biraz uçuk, biraz romantik ve biraz deli. Çizdiği gelinlik beni anlatıyordu. Karar vermem için biraz daha zamana ihtiyacım var ancak ama eğer diktirmekte ısrar edersem Sinem kafamdaki modacılar içerisinde güçlü bir aday..

Not: Benden önce annem kararını verdi bile. O da eğer hazır bulamazsa kendini Sinem'in ellerine teslim edecek gibi gözüküyor.

Gelinlik Randevularım - SisterS

Bu konu başlığı altında sizlerle gelinlik randevu maceralarımı paylaşacağım. Daha önce Ertan Kayıtken görüşmemin heyecanından bahsetmiştim.
Sonrasında bir kaç gelinlik deneme şansım oldu. Ama hepsi öylesine önünden geçerken uğrayıp baktığım yerlerdi. Dün ise ciddi anlamda gelinlik denemeye gittik. Annelerimle birlikte ilk gelinlik denememdi. Daha önce annem üzerimde gelinlik görmüştü ancak Cem'in annesi için bir ilk olacaktı. Sabahtan akşama kadar saatler geçmek bilmedi. Sanki nişanlım görecekmiş kadar heyecanlıydım. Neyseki akşam oldu ve Karşıyakadaki Sistersta buluştuk. Hemen farklı kesimlerde bir kaç gelinlik modeli seçtim ve ilk olarak en çok beğendiğimi giydim. Tam istediğim gibi durmuştu üzerimde, sonrasında diğer modelleri de denedim ama aklım hep ilk giydiğimdeydi. (Bu modelin hangisi olduğunu şuan annemler ve ben dışında kimse bilemeyecek maalesef)
Neyse genel olarak anlatmak gerekirse balık model, komple dantel, A kesim, kabarık ne varsa denedim ;) üzerimde en güzel durana kadar verip bundan sonra deneyeceğim modelleri onun üzerinden bakmaya karar verdim.
Şimdi gelelim SisterS ile ilgili düşüncelerime;

Evlenme Teklifi Edeceklere Yaratıcı Muglar

Çok yaratıcı değil mi ;))))
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us

Fotograflar: KnocKnockDesign

İlham Alın - Nikah Şekerleri

Sonbahar gelinleri için ilham alınacak bir kaç örnek..
Cam kavanozda kurabiye & Bohcalarda seker

Poset cay ve kurabiye kutusu & Minik tatli ekmek posetleri

Sabun kutu ve keseleri & Cay posetleri

Cikolata kutulari & Adres defterleri

fotograflar

İlham Alın - Pembe Düğünler

ilham almanız için şık ve sade bir düğün dekoru daha.. Benim çok hoşuma gitti ama böyle bir etki yaratabilmek için mekanın da çok önemi var..

Kaynak

Ayakkabılarınızla Kendinizi Külkedisi Gibi Hissedin

Gelinlikten önce ayağıma giyeceğim ayakkabıyı düşünenlerdenim. Evlenmeye karar verdiğim gün giyeceğim ayakkabı belliydi aslında. Bir ara bir kaç model arasında kalıp 2-3 tane giysem mi acaba diye düşündüğüm de oldu aslında. "Gelinliğin altından görünmüyor zaten, giy bir beyaz ayakkabı çık canım ne olacak" diyenleriniz olabilir ama durum o kadar basit değilkii. Düşünsenize gelin ayakkabılarınız tören boyunca gelinliğiniz altında gizlenmiş olsalar da imzalar atıldıktan hemen sonra bütün dikkatler sağ ayağınızda olacak.
Nikah sonrasında ilk dansınızı o ayakkabılarla yapacak ve tüm gece boyunca da ayakta kalacaksınız. Ve en önemlisi bekar arkadaşlarınızın isimlerini ayakkabınızın altına yazıp, silinmesi için bütün gece pistte tepineceksiniz. Bu nedenle ayakkabılarınızın modeli kadar rahat olması çok önemli aslında.

Her ne kadar benim modelim belli olsa da tabii ki şuanda size hayalimin ayakkabısını sürpriz bozulmasın diye göstermeyeceğim ancak sizlerin de ilham alması için koleksiyonlarına bayıldığın bir tasarımcının ayakkabılarını paylaşacağım..

Son zamanların ünlü aykkabı tasarımcısı Pınar Arkun tamamen gelin adaylarını düşünerek hazırladığı modelleri istediğiniz kumaş, süet ya da deriyle, istediğiniz renkte ve topuk ölçüsünde hazırlıyor. Ayrıca hayatımın modeli dediğiniz ayakkabılar varsa onlara da sizin için hayat veriyor.

10
Diğer modeller için hiç düşünmeden Tıklayın derim..

5 Ocak 2012 Perşembe

Düğün Fotoğraflarınız

Genelde düğünden sonra birçok resimde hayal kırıklığı yaşanır. Onca hazırlık süs, gelinlik sadece o güne özel olduğundan, sonradan geri dönüşü yoktur bu işin. Mecburen elimizdekilerin en iyisiyle yetiniriz.
İyi bir fotoğraf için profesyonel bir fotoğrafçıyla çalışmanızın yanı sıra, size de düşen bazı görevler var.
İYİ BİR DÜĞÜN FOTOĞRAFININ SIRLARI
“Doğal olun”
“Güzel poz verebilmek için yapılması gereken poz vermemek aslında. Fotoğraflarınızı seçerken doğal hallederiniz en çok beğenilen kareler olduğunu göreceksiniz. Çünkü o karelerde günün heyecanını, üzüntüsünü, sevincini bulmak mümkün. Doğal fotoğraflarınızda yüzlerinizdeki her ifade gerçekten size ait olan ifadelerdir. Bu nedenle sırrımız, düğün çekimlerinde ‘ doğal olmak’.”

“Gülüş çok önemli”
“Her gelin düğün gününde muhteşem görünmek ister. Bir kaç basit detaya dikkat ettikten sonra bunu gerçekleştirmeniz çok zor değil. İşte temel noktalar:
Makyaj: İyi bir makyaj ön koşuldur ve temel kural ‘az olan esas olandır’. Doğru renk ürünlerle yapılacak bir makyaj sonrasında, pürüzsüz gözüken bir yüz ve tam kararında vurgulanmış hatlarınız olmalı. Genel olarak aşırı sedefli ve renkli farları hiçbir zaman tercih etmeyin. O gün bir sürprizle karşılaşmamak için de mutlaka düğün öncesinde bir test makyajı yaptırın.
En iyi açı: Ayna karşısında en iyi açınızı, ifadenizi çalışın.
Otoportre: Düğün öncesi basit bir dijital kamera alıp bol bol kendi fotoğraflarınızı çekin, cep telefonunuzun kamerasını bile kullanabilirsiniz. Bu gerçekten de kamera önünde rahat hissetmenizi sağlayacak en iyi yöntemlerden biridir.
Hisler: Hislerinize odaklanın, nasıl gözüktüğünüze değil. O gün muhteşem olduğunuza inanmanız gerek.
Gülüş: Gelinlik veya makyajınızdan bile daha önemli olan şey gülüşünüzdür. Gerginliğinizi yenmek için bol bol gülün.”Kaynak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...