16 Temmuz 2012 Pazartesi

Damatlık Seçimi

Yine bir pazartesi.. Yine harika bir haftasonunda çıkmış olmanın yarattığı sendrom..
Ee artık adettendir; şöyle bir güzel haftasonunun özetini geçmek.
Bir süredir damatlık bulma telaşı içerisindeyiz. İnanın bizim için gelinlikten daha zor oldu. Önce biz bir dolaştık 2-3 model beğendik. Sonra annelerle gidelim bakalım dedik. O modelleri eledik başka modeller karşımıza çıktı. Sonra kararsız kalıp acaba diktirsek mi dedik. Gelinlik konusunda hiç tereddüt etmeden diktirmekten yana olan ben nedense damatlıkta sevgilimin de huyunu bildiğim için soğuk baktım başından beri. Ama yine de Cem'in annesi bir bakalım deyince gittik bir yerle görüşmeye.. Senelerin ustası, hatta eskiden babamın da tercih ettiği yerlerden birine gittik. Adam iyi, hoş, hem çok uygun fiyatlı, hem bir haftada bile teslim ederim falan dedi ama biz annesiyle kollarındaki dikişlerine taktık bir kere. Attık ordan da kendimizi dışarı. Şimdi gitmeyi düşündüğümüz iki adres kaldı. Önce Hikmet Alcan'a, sonra da Hakkı Tosyalı'ya bakacağız.
Damatlık bakmayı düşünenler için damatlık baktığımız yerlerle ilgili deneyimlerimizi paylaşayım artık..
İlk adresimiz; İzmirliler bilir; Libastı. Armaninin damatlıklarını İzmir'de satan tek yer. Bayanlarda olduğu gibi erkekler için de askıda durduğu gibi durmuyormuş meğer. İlk gösterilen takımı başta askıda beğenmedik ama Cem üzerine geçirince inanılmaz bir şey çıktı ortaya. Kesim olarak italyan kesim, fit bir modeldi. Bu nedenle Cem'i olduğundan da zayıf gösterdi ama beli azcık sıkıyormuş, yine de açtırılmasını göze alıp ilk sıraya koyduk o modeli. Ama maalesef oturmakta zorlanınca ikinci gidişimizde bu modeli elemek zorunda kaldık. Ancak hep aklımızda bu model kaldığı için her baktığımız damatlıkta bu havayı yakalamaya çalıştık.

İkinci adresimiz Damattı. Smokin seçenekleri en fazla Damattaydı tabiiki. Ceketlerde her tarza göre farklı alternatifler vardı ancak pantolon olarak sadece iki farklı kesim vardı. Aklımız Armaninin pantolonunda olduğu için bir türlü içimize sinmedi. Yine de en azından ikinci gidişimizde gösterilen pantolon daha çok hoşumuza gitti. Bu sefer de şal yaka mı kırlangıç yaka mı diye karar veremeyince bu model de ayırtılıp bizim karar vermemize bırakıldı.
Daha sonra Vakko, Beymen ve Network'e de baktık ancak oralarda daha önceki denenenlerden sonra beklentimizi karşılayan bir model olmadı. Eğer Vakko ve Beymen diye bir takıntınız yoksa buralarda hiç vakit kaybetmeyin.
Benim şuanda tek umudum Hakkı Tosyalı ;))
Stil Sahibi Damatlıklar, Resim 6Stil Sahibi Damatlıklar, Resim 7Damatlık Marka
Bu arada şal yaka ve kırlangıç arasındaki farktan da bahsedeyim. Şal yaka bu bildiğimiz smokinlerde adı üstünde şal gibi duran yakalar. İnceleri bana göre çok güzel gözüküyor fakat kalınlar tam kayınpeder modeli gibi duruyor. Tabi duruşu vücut yapısına göre değişebiliyor.
Kırlangıç model denilen de klasik takım elbise yakası. Onlarında incelik, kalınlık, sivrilik gibi farklı modelleri var. Bu da vücut yapısına göre farklılık gösterdiği gibi, en modern ve hoş duranı yine bana göre ince olanı.
Gittiğiniz yerlerde, özellikle Damat'ta size sundukları alternatiflerden biri, yakalarının saten kaplanıp, sonra sökülebiliyor olması. Yani şal yakada sateni sökseniz de ilerde kullanılır mı bilmem ancak kırlangıç yakanın satenleri söküldüğünde bir takım elbise görevini de görebilir damatlığınız.
He evlendikten sonra erkeklerin aldıkları kiloları göz önünde bulundurduğunuzda o damatlığı daha sonra giyebilen bir damat görmedim henüz ben ancak yine de bu alternatifi düşünmek daha ekonomik olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Peki ya senin yorumun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...