24 Aralık 2011 Cumartesi

Kar Beyazı Yılbaşı Sofranız

Beyaz-yılbasi-sofrasi-1
Sadelikten yana olanlar için hem sade hem şık sofra düzeni yaratmak imkansız değil. Yeni yıl sofrasında beyaz kullanarak ve şık aksesuarlarla tamamlayarak harikalar yaratmak mümkün. Sadece beyaz kullanmak aynı zamanda zarif bir görünüm elde etmeye de yardımcı oluyor.
Beyaz-yılbasi-sofrasi-2
Şık bir yılbaşı sofrası için olmazsa olmazlar bellidir. Zarif bir şamdan, yemek takımı, peçeteler ve özenle hazırlanmış bir masa düzeni. Çok fazla aksesuara boğmaya gerek yok. Sade şıklığı tamamlamak için taşlı, parlak aksesuarlardan yardım almak faydalı olacaktır. Ancak herhangi bir sofra düzeninden ayrılması için küçük detaylar ekleyebilirsiniz. Örneğin kar tanesi deseninden yardım alabilirsiniz.
Beyaz-yılbasi-sofrasi-3
Kristal taşlar ve beyaz birbirile hoş bir ahenk içindedir. Peçete halkalarınızda taşlı seçimler yapabilirsiniz. Swarovski taşlı aksesuarları masanızda kullanabilirsiniz. Mumları unutmamak gerek. Mumların yarattığı romantizm bizim vazgeçilmezlerimizden!
Yılbaşı sofrası için illa ki kırmızı, simli, dore, yeşil aksesuarlar kullanmak zorunda değilsiniz. Kendi tarzınızı yaratın. Sadelikten yana olanlar için ise beyaz güzel bir öneri!
Siz sofranızı nasıl yapacaksınız?

Kaynak

23 Aralık 2011 Cuma

Christmas Düğünü


Krapon Kağıttan Çiçek Topu Yapımı

Canlı çiçeklerden yapıldıklarında çok pahalıya çıkan bu çiçek toplarını kağıttan çiçeklerle yapmak hem daha sonra da kullanılmasını sağlıyor, hem de daha ucuza mal oluyor.
O zaman gelin beraber nasıl yapıldığını öğrenelim..

22 Aralık 2011 Perşembe

Pomander Nasıl Yapılır

Artık bu çiçek topları her yerde karşımıza çıkar oldu. Çoğu zaman canlı çiçekler tercih edilse de benim favorim her zaman kağıttan veya boncuklardan yapılanları olmuştur.
Aşağıda göreceğiniz fotoğraflarda kağıttan pomanderın nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Arı ve Bal Temalı Bir Pasta

Pastaya bayıldım. Bir pasta bir temaya bu kadar mı uyar?!?!

20 Aralık 2011 Salı

Deniz Kenarında Fotoğraf Çekimi

Deniz kenarında düğün demişken bize ilham veren deniz kenarında çekilmiş fotoğrafları paylaşmamak olmaz tabi..

  


Destination Wedding

Düğünümüzü planlamaya başladığımız ilk günlerde büyük bir düğün organizasyonuyla uğraşmayı göze alamayıp gidelim yurtdışında (özellikle ege adalarından birinde) evlenip gelelim diyordum. Ancak hem işin düşündüğümüz kadar basit olmadığını görmemiz hem de tüm sevdiklerimizin yanımızda bulunmasını istememiz nedeniyle bu hayalimizden vazgeçmek durumunda kaldık. Ama zamanında çok araştırdım neler gerekir, ne yapmak lazım diye googleda az dolaşmadım. Hatta İzmir'de bu tarz bir organizasyon yapan firma da aradım. Buldum, buldum ama tam şekillendirmeye başladığımız sırada hayır diyemeyeceğimiz bir alternatif çıktı karşımıza. İkimizin de hayalini kurduğumuz, bizim için çok özel bir mekanda düğünümüzü yapma fikri daha çok hoşumuza gitti. Hem bütün sevdiklerimiz yanımızda olacaktı, hem aslında İzmirden farklı bir yerde olacaktık, ve en önemlisi deniz kenarında, tam da hayallerimizdeki gibi evlenecektik.
Neyse konumuza dönelim :)
Eğer yurtdışında evlenmeyi planlıyorsanız herşeyi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. İzmirde Sahne360 Organization&Event ile görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim. Hem çok yardımcı oluyorlar, hem de çok orjinal fikirlerle karşınıza çıkıyorlar.
Yurtdışı düğünleriyle ilgili araştırma yaptığınızda aslında çok da basit bir organizasyon olmadığını göreceksiniz. Bu nedenle iyi organize edilmesi gerekiyor. Davetiyelerin daha erken ulaştırılması, konaklama ve ulaşım hakkında misafirlerinize destek olmanız, kıyafetlerin taşınmasının organize edilmesi, kuaför bulmak, acil durumlar için kuru temizleme ve ütü yaptırabileceğiniz bir yer aklınızda bulundurmak gibi ufak detaylara dikkat etmek gerekir.
Bulunduğunuz şehir veya ülke dışında düğün yapmanın iyi tarafları olduğu gibi kötü tarafları da var. Bunlardan biri ve en önemlisi bütün sevdiklerinizin yanınızda olamama ihtimali.. Bir diğeri de çok iyi organize olmak için çok daha fazla detay düşünmeliymişsiniz aslında. 
İyi yanlarına gelince; çağırmış olmak için herkesi çağırmak zorunda değilsiniz ;) Sınırlarınızı koyduktan sonra çağırdınız çağırmadınız diye kimse darılmayacaktır çünkü zaten çoğu kişi gelemeyecektir. Bunun dışında düğününüzün farklı mekanda olması stresinizi azaltacaktır. Düğün yerinize erken gitmenin düğününüzü sadece bir gün değil bir haftasonu veya bir kaç gün yaşamanıza sebep olması sizin için özel geçen bu günleri doya doya yaşamanızı sağlayacaktır.
Hımm en önemli avantajı da aslında burada yapacağınız 200-300 kişilik bir düğün için ayıracağınız bütçenin çok altında maliyetlere yurtdışında 30-40 kişiyle hem evlenip hem de 2-3 eğlenerek tatil yapabilirsiniz..

Twilight Breaking Down


 
Alacakaranlık serisinin 4. bölümü “Twilight Saga”, birçok sahnesiyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Oyuncularından kullanılan mekanlara, karakterlerin giysilerinden arabalarına kadar her ayrıntısı merak edilen filmde; özellikle başrol oyuncularından Bella ve Edward’ın düğününde Bella’nın giydiği gelinlik sosyal medyayı meşgul eden konulardan biri oldu. Evlilik hazırlığındaki birçok kadın, gelinliğin hangi marka ya da kim tarafından tasarlandığını öğrenmeye çalıştı. En sonunda, gelinliğin moda dünyasının ünlü markalarından Carolina Herrera’ya ait olduğu anlaşıldı. Türkiye’de sadece Beymen Bridal mağazalarında satılan Carolina Herrera marka gelinlikler, sade ve şık modelleriyle yurtdışında da birçok ünlünün tercihi oluyor.

Saç Bantlı ve Taçlı Topuz Modeller

Çok şık ve zarif

İster sade bir topuzunuz olsun, ister dağınık.. Topuzunuzu saç bantlarıyla farklı bir havaya sokabilirsiniz.

Siz düğünde saçınız nasıl olsun istersiniz?

18 Aralık 2011 Pazar

1920 lerden ilham Alın

1920s-wedding-ideas-01

Eski tarz düğünleri çok seviyorum. İlham almanız için sizlerle Natalie Sheltonun müthiş bir düğünden fotoğrafladığı kareleri paylaşacağım..

1920s wedding invitations

wedding gift table
wedding favors macaroons
Misafirlerin masalarını bulmaları için güzel bir çözüm bulunmuş.
wedding place cards on ribbon
wedding place cards on ribbon
pink wedding bouquet

vintage wedding table ideas
vintage wedding table ideas

1920s-wedding-ideas-10
bride and groom
cake dessert display table ribbons hangingmacaroons and wedding cake with flower on top

cake dessert display table ribbons hanging
cupcakes dessert table

cake with pink layers
cake with pink flowers on top

pink wedding bouquet
Ben daha önce bu kadar romantik bir buket görmemiştim.
bride with bouquet
1920s-wedding-ideas-20
wedding boutonnieres
vintage polaroid camera wedding

bride and groom eating cake
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...