7 Aralık 2011 Çarşamba

İlham Alın - Beyaz Gelin Buketleri

Beyaz tercih edenlere beyaz gelin buketleri..
Ben her ne kadar renkli bir buket hayal etsem de beyazın masumiyeti ve asaleti sizi prensesler gibi gösterecektir. Evet belki sadece mekana girişiniz sırasında elinizde olacak, Sonrasında masanın bir köşesinde duracak ve kimse görmeyecek.. Yine de biliyorsunuz sizin en önemli ve en büyüleyici anınız zaten mekana girişinizdir. Bu nedenle göz kamaştırıcı olmak istiyorsanız gelinliğinize gösterdiğiniz özeni mutlaka buketinize de gösterin.


Unutmadan; Buketinizin gelinliğiniz ve konseptinizle uyum içerisinde olmasına çok dikkat edin..

Kaynak; dugun.com

ilham Alın - Pembe Düğünler


Pembeyi sevmeyen bir gelin var mıdır acaba çok merak ediyorum..

ilham Alın - Şirin DüğünlerChristmas Temalı Düğün Fotoğrafları
Dantel & Pembe Kombinasyonu

Düğünlerde elma, limon kullanılır da nar kullanılmaz mı ;)
Bence çok şık bir masa düzeni olmuş.. Bu masayı klasik dekorasyonu olan bir salonda hayal edin.. Veya şık bir şarap mahzeninde..

Kır Düğününde Ortancalar

Yaz aylarında kırda bir düğün düşünün.. Dikdörtgen masalar, mavi, pembe ve mor ortancalar..

Offf neden şu ortancalar eylül ayında çıkmazki :S

 

Görkemli Bir Iskoç Düğünü


Bir İspanyol Düğünü


Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında denilince harika bir düğün hayal edenler.. İşte size ilham veren bir kaç örnek..
Bir kır bahçesi düşünün; masalar etrafında farklı renk ve tarzlarda sandalyeler, masada soft renklerde çiçekler, eski saatler, antika bardak ve tabaklar.. Ağaçlardan sarkan boş çerçeveler.. Ve en önemli şirin mi şirin cupcakeler veya sıradışı renkli bir pasta..  
Hımmm misafirlerinize ne mi hediye edeceksiniz??
Tabiiki masalı unutulmaz ayrıntılarından olan saatleri.. Dilerseniz bu saatleri anahtarlık olarak veya beyanlar için kolye olarak hediye edebilirsiniz. Malum bu aralar antika saatli kolyeler çok moda..  6 Aralık 2011 Salı

ilham Alın - Kuş Kafesleri

Kuş teması demişken kuş kafeslerini kullanmazsak tabiiki olmazdı.
Son zamanlarda trend olan kuş kafesleri evinize de, düğünlere de gerçekten çok yakışıyor.
İşte size ilham verebilecek bir kaç örnek..Ilham Alın - Kuş Temalı Düğünler


Doğayla içiçe bir düğün yapıyorsunuz temanız "Kuşlar" olsun. Düğününüze daha erken saatlerde başlamayı düşünüyorsanız kuş sesleri de düğünüze eşlik edecektir.
Temanız kuşlar olacaksa, misafirleriniz için bir dilek ağacı hazırlamayı sakın unutmayın. Peki ya kare veya dikdörtgen kağıtlar yerine kuş şeklinde kağıtların ağacınıza tünemesine ne dersiniz :))
Misafirlerinize nikah şekeri yerine kuş yuvası üzerinde renkli badem şekerleri veya kuş heykelcikleri hediye edebilirsiniz..

5 Aralık 2011 Pazartesi

Evlilik Fuarı 2012

Evlilik Dünyası 2012, 3-5 Şubat tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek. Her yıl ortalama 50 bin ziyaretçi ağırlayan fuarda 200den fazla firma ürünlerini sergiliyor. Evlenecek çiftlerin hayatlarını kolaylaştıran fuar, büyük bir gelinlik defilesiyle kapılarını açacak.

Evlenecek çiftler 200 den fazla katılımcısı olan fuarda, düğün mekânından organizasyona, gelinlikten nikâh şekerine, birçok ürün ve hizmetleri bir arada görme şansını elde edecekler. Fuar 3 gün sürecek..
Davetiye için tıklayınız.

Pronovias Manuel Mota 2012 Gelinlik Modelleri

Vera Wangten sonra favorilerim Pronovias Manuel Mota koleksiyonuyla devam ediyorum..
Çiçekler, fırfırlar ve yine romantik gelinler için danteller bu sene de çok moda..

Vera Wang 2012 Gelinlik Modelleri

Evet gelinlik modellerine önce bu senenin en iddialı, en sıradışı koleksiyonuyla başlayım istedim.
Modanın en sıradışı örneklerini Vera Wang koleksiyonunda bulabilirsiniz.

Doğadan ilham Alın

Düğün organizasyonlarında en önemli konu mekanın dekorudur. Sıradanlıktan uzakta olmak ve hayalini kurduğu gibi bir organizasyonla evlenmek her gelinin hayalidir. Bu düğün organizasyonunda kullanılan masa dekoru da güzel alternatiflerden biri. Hem sade hem ferah hem de şık. Taze çiçekler, çuvalbezi ve mavi keten örtülerle biraz da country stilini anımsatan hoş bir dekor.
Düğün organizasyonunuz için sadece açık alanda değil kapalı bir mekanda da kullanabileceğiniz bir alternatif. Çuvalbezi kullanma farklı bir fikir. Çuvalın en şık hali de diyebiliriz. Dekoratif şişeler ve vazoların seçiminde ise şeffaf cam olanları tercih ederek içine taze çiçekler yerleştirmelisiniz.
Taze çiçekleri mavi renkte meyve kasalarına da yerleştirebilirsiniz. Masada kullanılan aksesuarlar ve çiçekler genellikle beyaz tercih edilmiş. Bu saflık ve masumiyetin rengi bir düğün masasına en çok yakışan renk. Açık pembe tonlarında güllerle renklendirip romantik bir hava sağlayabilirsiniz.
Mumlar adeta romantizmin olmazsa olmazı haline geldi. Akşam gerçekleşecek bir düğünde büyülü bir atmosfer için mumlardan yardım almalısınız. Oluşacak kazalara karşı önlem almayı da unutmayın.
Doğadan ilham almak çok güzel bir fikir. Yapraklar, ağaç dalları, çiçekler düğüne masalsı bir hava verecektir. Sade ve büyülü bir düğün için görüldüğü gibi abartmaya gerek yok. Bu fikirleri değerlendirmenizi tavsiye ederim..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...