26 Kasım 2011 Cumartesi

Şehir Aşıkları için Balayı


Four Seasons Hotel
Veleslavinova 2a/1098, Praha 1, Prag

Vitava Nehri‘nin iki kıyısına kurulan Prag, tarihi dokusuyla bir açıkhava müzesi adeta. Burada kendinizi bir film setinde gibi hissedebilirsiniz. Ama bunun romantik bir aşk filmi mi, yoksa heyecanlı bir James Bond filmi mi olacağı tamamen size kalmış! Four Seasons, romantik kaçamaklar için üç günlük bir paket program hazırlamış: Çikolata sosuna batırılmış çilekler, yanında şampanya, mum ışığında akşam yemeği, Amerikan kahvaltısı, sağlık kulübünde sınırsız hizmet… Romantik paketin fiyatı, oda seçimine göre 360 Euro ile 1610 Euro arasında değişiyor.

The Berkeley Hotel London
Wilton Place, Knightsbridge, Londra

Macera tutkunu aşıkların bir numaralı destinasyonu Londra! Bu kent, romantikten öte çok seksi… Kendinizi çılgın gece hayatına atabilir ama sakinlik istediğinizde ise sayfiyelerinde romantik piknikler ve baş başa uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Kentin nezih bir köşesindeki The Berkeley, romantik anlar vaat eden, şık bir otel. Odaların birçoğu balkonlu ve tipik İngiliz stili! Otelin ‘Honeymoon Package’ı, romantik bir Londra kaçamağı için mükemmel. Paket; klasik İngiliz kahvaltısı, bir şişe şampanya ve odaya taze meyve ikramı içeriyor. Gecelik fiyatı, 419 Pound’dan başlıyor. Londra‘ya gitmişken, milenyum şerefine kentin silüetine katılan dev dönme dolap ‘London Eye‘a da çıkmayı unutmayın! Muhteşem bir manzara sunan dönme dolapta, 35 Pound karşılığı birer kadeh Laurent Perrier marka şampanyayla kentin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Sofitel Metropole15 Ngo Quyen St., Hanoi, Vietnam
1901 yılından beri hizmet veren otel, tarih seven kent gezginlerini mutlu edecek türden. Düşünün, sessiz filmin efsanevi aktörlerinden Charlie Chaplin bile balayını burada geçirmiş! Savaş yıllarında stratejik konumu açısından büyük önem taşıyan Sofitel Metropole, Fransız koloniyel stilinin en şık örneklerinden biri. Görkemli tarihi boyunca ünlü yazarlara, diplomatlara, askerlere ev sahipliği yaptı. Ancak savaş yıllarında otel, misafirlerini şık bir restorana dönüştürdükleri bomba sığınağında ağırlıyordu. O günler çok geride kaldı, şimdi otel büyük bir renovasyon geçirerek yenilendi. Ama hala her tarafı tarih kokuyor… Odaların gecelik fiyatları 220 Dolar civarında.

Kaynak; Happily Ever After

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Peki ya senin yorumun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...