26 Kasım 2011 Cumartesi

Macera Tutkunu Çiftler için Balayı


Balayınız için Egzotik Seçenekler;

The Oberoi Vanyavilas
Ranthambhore Road, Rajasthan, Hindistan

Burası macera seven çiftler için ideal bir yer! Çünkü otel, vahşi bir ormanın hemen yanı başında konumlanıyor. Ormanda nesli tükenmekte olan Ranthambhore kaplanları koruma altına alınmış. Otel, dev bir çadırı andırıyor. Bu çadır, eskiden imparatorun avlanmak için kullandığı sarayın aslına uygun olarak inşa edilmiş. Otelin önü dingin bir kumsal, arkası tropik bir orman. Safari, hem romantik hem de heyecanlı bir deneyim olabilir. Şansınız varsa, artık çok az sayıda kalan kaplanları da görebilirsiniz. Her türlü lüksle donatılmış çadır odaların fiyatları, 570 Dolar’la 700 Dolar arasında.


Azur23 MacKinnon Terrace, Queenstown, Yeni Zelanda
Adeta Tolkien romanlarından fırlamış bir doğa düşünün: Dev dağlar, sık ormanlar, huzurla salınan bir göl… Bu masalsı doğa içinde, dışarıdan basit görünen bir mimarı yapıt… Ama içi çok özel bir tasarım örneği! Ödüllü mimar John Blair’in imza attığı her biri 90 metrekare olan villalar, dışarıdaki doğal hayatın güzelliğini bastırmayacak şekilde sade ama klas döşenmiş. Villaların odak noktası, muhteşem banyo: Büyük pencereler, manzarayı içeriye alıyor. Salonda çıtır çıtır yanan bir şömine var. Ama siz kendizi bu sükunete kaptırmayın, çünkü dışarıda keşfedilmesi gereken muazzam bir doğa var! Atlar üzerinde yapılan çevre gezisi sizi bambaşka maceralara sürükleyecek.
Villaların gecelik fiyatı 900 Dolar.

Al Maha Desert Resort & SPA
Al Maha Çölü, Dubai

Dubai, ‘Arap dünyasının Monaco’su’ ya da ‘gösterişin başkenti’ olarak anılsa da, doğal güzellikleriyle romantik kaçamaklara da ev sahipliği yapıyor! Uçsuz bucaksız çölleri, yıldızlı geceleri romantik anlar vaat ediyor… Al Maha Desert Resort & SPA, çölün ortasında bir vaha adeta. Çadır odalarından oluşan otel altı yıldızlı, üstelik bir de çevre dostu! Çölün doğal hayatına uyum sağlamaya özen gösteren otel, tabii ki konfordan da ödün vermiyor. Çadırların büyüklüğü 75 ila 375 metrekare arasında değişiyor. SPA’sı dillere destan! Çölün ortasında, gözlerden uzak, yıldızların altında bir akşam yemeği, romantik duyguları doruğa çıkaracaktır. Eğer macera arıyorsanız; geceyi yıldızların altında bir kum tepesinde de geçirebilirsiniz. Odaların fiyatları, büyüklüğüne göre değişiyor.
En lüks süitinin gecelik fiyatı 5 bin 500 Dolar. Havaalanından otele helikopter servisi var.

Orient-Express Machu Picchu Sanctuary Lodge
Carretera Hiram Bingham, Machu Picchu, Peru

Balayında bulutlara yaklaşmak ve nefes kesici anlar yaşamak ister misiniz? O halde önerimiz: Orient-Express Machu Picchu Sanctuary Lodge! And Dağları‘nın zirvesinde, 2 bin 400 metre yükseklikteki otelde gerçek anlamda nefesiniz kesilebilir! Ama buna kesinlikle değer. 1450 yılında yapıldığı tahmin edilen İnka antik şehri Maçu Piçu‘ya nazır otel, başka hiçbir yerde deneyimleyemeyeceğiz türden hisler yaşatacaktır. 1911 yılında keşfedilen ve merdiven sistemiyle birbirine bağlı 200′den fazla yapıdan oluşan antik şehir, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası ilan edildi. Kentin yaklaşık 3 bin merdiveni hala oldukça iyi durumda. Bu görkemli antik kentin en yakınındaki otel olan Orient-Express Machu Picchu Sanctuary Lodge‘da sadece 29 oda var. Yalın bir şekilde döşenmiş odalar, büyük pencereleri sayesinde görkemli doğayı içeriye taşıyor. İnkalar’ın ruhunu keşfetmek için bundan daha ideal bir yer olamaz! Odaların gecelik fiyatı 715 Dolar’dan başlıyor.

Kaynak; Happily Ever After

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Peki ya senin yorumun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...