17 Kasım 2011 Perşembe

Kış düğünleri

Havalar soğudu ve yaz düğünleri yerini kış düğünlerine bıraktı malum..
Yaz başında düğünler peşpeşe sıralandığı gibi, ramazan bayramıyla kurban bayramı arasında evlenen evlenene.. Ama herkes evlenmek için yaz aylarını seçecek diye bir şey yok. Kış düğünleri de en az yaz düğünleri kadar güzel oluyor..Kış düğünleri mecburen kapalı alanlarda olduğu için bunun dezavantajları mutlaka var ancak bunun avantaja çevirmek sizin elinizde. Bir kere hava koşullarıyla ilgili düğün sırasında hiçbir riskiniz yok, dış mekan fotoğraf çekimlerinde yaşanma ihtimali olan aksilikleri saymazsak düğününüzde bu anlamda çok rahat olabilirsiniz.
Kapalı alanlarda sigara yasağının uygulandığını düşündüğünüzde konukların bir kısmı düğününüzden bazı önemli kareleri yakalamayacak bile olsa umursamayın, bu sizin gününüz.
Bir diğer önemli not da; düğününüz hangi otel veya mekanda olursa olsun karar verme aşamasında ilk dikkat etmeniz gereken salonun tavan yüksekliği olmalı. Yüksek tavanlı salonlar her zaman ferah göstereceğinden insanlarda kapalı alandaymış hissini daha az yaşatırsınız.

Kış düğünlerinde masa aranjmanlarında genelde kış konseptine uygun objeler veya şamdanlar seçilir. Bunun dışına çıkarak fark yaratmayı deneyin. Diğer sayfalarımda bunlarla ilgili örnekleri paylaşacağım sizle..

Şimdi de konuklarınız için küçük tüyolar;
Koyu renk kumaşlardan yapılmış kıyafetler, genellikle pahalı kıyafet izlenimi yaratır. Örneğin siyah bir kıyafet, düğün için uygundur. Siyahın matem rengi olduğunu sakın aklınıza getirmeyin. İnce kumaşlardan yapılmış tuvaletler ya da kokteyl elbiseleri düğünlerde tercih edilebilir. Pantolon takım da giyebilirsiniz ama pantolonun paçaları çok geniş olmalı. Bej ve açık gri de pahalı izlenimi yaratan renklerdir.


Ama siz yine de cıvıl cıvıl kişiliğinizi bir kış düğününde de yansıtmaktan kaçınmayın.
Siyah ve gri dışında bir renk kullanmak istiyorsanız pudra, lacivert, mürdüm veya gece mavisi gibi renkler sizin kurtarıcınız olabilir..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Peki ya senin yorumun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...