26 Kasım 2011 Cumartesi

Issız Adalarda Balayı


Issız adalarda balayı yapmak isteyenler.. İşte sizlere ıssız adalardaki bir kaç otel önerisi;

The Wakaya ClubWakaya Adası, Fiji
Balayınızı egzotik bitkilerle bezeli, incecik beyaz kumun turkuaz okyanusla buluştuğu sakin bir adada geçirmek istiyorsanız, önerimiz The Wakaya Club!

Fiji‘ye bağlı Wakaya Adası üzerindeki 24 kişilik otel, başka hiçbir yerde deneyimleyemeyeceğiz türde özellikler sunuyor. 2 bin 400 metrekarelik lüks villalar, size adada yalnız olduğunuz hissini veriyor. Asya stilinde dekore edilen odaların geniş pencereleri sayesinde doğayla iç içe yaşıyorsunuz. Otelin en göz alıcı noktası ise açıkhava banyoları. Çevresi lav taşlarıyla kaplı banyolar, sizi meraklı gözlerden korurken aynı zamanda doğayla baş başa bırakıyor. Otelin spa’sı, düğün stresini atmak için ideal!
Villaların gecelik fiyatı bin 900 Dolar’dan başlıyor…


Sandy Lane Golf&Spa Resort
St. James, Barbados

Dünyanın en güzel noktalarından birinde, Karayipler‘in ortasındaki Barbados Adası‘nda yer alan Sandy Lane Golf&Spa Resort, görkemli tarzıyla öne çıkıyor. Krem rengi mercan taşından yapılan otel, özellikle golf tutkunlarını cezbediyor. Golf sahalarının mimari projeleri, alanında bir numara olan Tom Fazio‘ya ait. Ancak otel sadece golf sahalarıyla değil, spa’sıyla da büyülüyor. Antik Roma tarzındaki mimarisiyle dikkat çeken spa’da gelinler kendini Kleopatra gibi hissedebilir! Birçok spor aktivitesi de sunan otel, ıssız bir adada sıkılmaktan korkan çiftlere hitap ediyor.
Odaların gecelik fiyatları 900, vilların ise 8 bin Dolar’dan başlıyor.

Cayo EspantoSan Pedro, Belize
Balayınızı sadece kendinize ait bir adada geçirmek ister miydiniz? Cevabınız ‘evet’se, size Orta Amerika‘nın küçük ülkesi Belize‘ye bağlı Cayo Espanto‘yu tavsiye edebiliriz. Ada, Karayipler‘in ortasında bir cennet adeta. Üzerinde sadece beş villa var. 14 kişinin aynı anda kalabileceği adayı, isterseniz tek başınıza da kiralayabilirsiniz. San Pedro’nun yaklaşık 4 km açığındaki adaya, yedi dakikalık bir tekne yolculuğuyla ulaşılıyor. Tesis, yemyeşil palmiye ağaçlarıyla çevrili ve doğanın dokusunu bozmuyor. Burada anahtar kelime ‘sükunet’! Eğer fazla sükunetten sıkılırsanız da, hiç dert etmeyin Miami sadece 1 saat 40 dakika uzaklıkta!

Rockhouse Hotel
West End Road, Negril, Jamaika

Rockhouse Hotel, Reggae ruhunun vücut bulmuş hali adeta! Negril‘deki butik otel, adından da anlaşıldığı üzere tamamen taştan yapılmış. Taşın yeşil ve maviyle mükemmel uyumu, ortaya egzotik bir cennet çıkarmış. Şık bahçesindeki hamaklarda sallanabilir, muhteşem havuzunda kokteylinizi yudumlarken gözlerinizi Karayipler’in ufkunda dinlendirebilir ya da mükemmel spa’sında holistik masajlarla ruhunuzu arındırabilirsiniz. Burada her adımda aklınıza bir Bob Marley şarkısı takılacaktır… O şarkı ‘No Woman No Cry’ değilse, sorun yok, peşinden gidin… Odaların gecelik fiyatları 95 Dolar’dan, vilların fiyatları ise 225 Dolar’dan başlıyor

Kaynak; Happily Ever After

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Peki ya senin yorumun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...