26 Kasım 2011 Cumartesi

Gizli Cennetlerde Balayı

Simonton Court
320 Simonton Street, Key West, Florida, ABD

Amerika Birleşik Devletleri’nin en güney noktası Key West’i balayı seyahatleri için fazla ‘tanınmış’ buluyorsanız, Simonton Court‘u hiç duymadınız demektir. Eski bir puro fabrikasından bozma olan otel, kentin en niş köşesinde. Büyük bir bahçenin gizlediği 26 odalı ve birbirinden ayrı yapılardan oluşan butik otel, Amerika topraklarında Küba ruhunu yaşatıyor. Ne de olsa Küba, sadece 145 km uzakta! Bahama stilindeki ferah odalar ve villalar; ‘orkide’, ‘kamelya’, ‘mimoza’, ‘bambu’, ‘kuşburnu’ gibi bitki isimleri taşıyor. Bizim önerimiz aşka davet eden ‘Royal Palm Suite’… Odaların fiyatları büyüklüklerine göre değişiyor. Örneğin ‘Royal Palm Suite’in gecelik fiyatı 395 Dolar. Key West‘e gitmişken, efsanevi gün batımını izlemeden geri dönmeyin!

Posada Del Angel
24A Avenida 4A, Antigua, Guatemala

Deniz seviyesinin bin 500 metre üzerine kurulan Guatemala’nın eski başkenti Antigua’da, Maya kültürü İspanyol kültürüyle harmanlanıyor. 1773 yılında ağır bir depremle tamamen yıkılan kent, hızlı bir şekilde yeniden kurulmuş. Dünyanın en sevimli İspanyol koloniyel kentlerinden biri olarak kabul edilen Antigua, 1979′da UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası’na alındı. Kenti ilgi çekici yapan unsurlarından biri, hala aktif olan Fuego adlı volkanı. 1999 yılında ABD Başkanı Bill Clinton’ında da konakladığı Posada Del Angel ise gerçek bir ‘gizli cennet’! Rahat odalarında kente hakim olan iki kültürün etkilerini görmek mümkün. Örneğin yerel motiflerin kullanıldığı tekstiller İspanyol dantelleriyle birleştirilmiş. Ortaya, kendinizi evinizde hissedebileceğiniz sıcak bir atmosfer çıkmış… Odaların gecelik fiyatı 165 Dolar’dan, süitlerin ise 215 Dolar’dan başlıyor.

Bagus Place Retreat
Tioman Adası, Malezya

Malezya‘nın el değmemiş adalarından Tioman‘da, bakir yağmur ormanlarının arasında egzotik bir otel. Kumu incecik, denizi akvaryum gibi… Güney Çin Denizi’nin en güzel noktasındaki otele ulaşım, sadece özel teknelerle yapılıyor. Yani, burada sizi hiç kimse rahatsız edemez! Yağmur ormanlarında ve kumsalda uzun yürüyüşler yapabilir ya da eşsiz sualtı zenginliklerini görmek için dalabilirsiniz. Otel, birbirinden uzakta şale tarzında küçük evlerden oluşuyor. Evlerin gecelik fiyatları 140 Dolar’dan başlıyor. Keşfedilmemiş bir cennette balayı yapmak isteyenler için ideal…


Hotel La Casa Que Canta
Zihuatanejo, Meksika

Güney Meksika sahili, Pasifik Okyanusu‘nun en güzel noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Burada dünyanın en sevimli köylerinden biri, Zihuatanejo Köyü var. Köyü ilgi çekici yapan unsurların başında, La Casa Que Canta geliyor. 25 odalı otel, terra cota renkli ilginç mimarisiyle öne çıkıyor. Birbirinden bağımsız küçük evler, doğanın dokusunu bozmadan içine gizleniyor ve adeta yamaçların bir parçası gibi görünüyor. 11 suitin kendine ait havuzu olduğundan, burada başka misafirlerle karşılaşma olasılığınız az. Balayı için özel, lüks ve pek kimsenin bilmediği bir destinasyon arayanlara şiddetle tavsiye edilir! Otelin dört günlük balayı paketi ‘Moonbeams in Paradise’ın fiyatı 2 bin 500 Dolar’dan başlıyor. Paketin içinde havaalanından transfer, mum ışığında özel akşam yemeği, havuz kenarında bir şişe şarap ve iki soğuk içki var. ‘Moonbeams in Paradise’ paketinin yedi günlük seçeneği de mevcut. Fiyatı 3 bin 900 Dolar’dan başlıyor.

Kaynak; Happily Ever After

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Peki ya senin yorumun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...